Autor Zpráva
Sitole
Profil
Dobrý podvečer, jak jsem již dříve psal. Pomocí pár návodů, vláken a lidí tu jsem splácal kod do .htaccess

Při zadání adresy http://sitole.cz/clanek/vlastni-komentare-na-webu do prohlížeče se podle nastavení z .htaccess
načítá adresa http://sitole.cz/clanek/index.php?c=vlastni-komentare-na-webu.

V souboru .htaccess umístěný v rootu tedy přímo na adrese http://sitole.cz mám uvedené následující

RewriteEngine On
# Přesměrování adres článků
RewriteRule clanek/([^/]+)$ clanek/index.php?c=$1 [QSA]

Vše parádně funguje, ale všiml jsem si chyby. Při zadání adresy http://sitole.cz/clanek/clanek/clanek/clanek/clanek/clanek/clanek/clanek/clanek/vlastni-komentare-na-webu (/clanek/ tam může být kolik chci) se stále zobrazuje obsah článku to samé napříkald u části o webu, které pouze beru .php z názvu souboru tedy http://sitole.cz/owebu/clanek/clanek/clanek také funguje. Já jsem si toho ani nevšiml do doby, než to začali indexovat vyhledávače. Jakým pravidlem to mám prosím opravit? Hlavní stránky jsem musel stáhnout, protože každá stránka byla indexována jednou a potom x krát s /clanek.
Keeehi
Profil
RewriteRule ^clanek/([^/]+)$ clanek/index.php?c=$1 [QSA]

Sitole:
Já jsem si toho ani nevšiml do doby, než to začali indexovat vyhledávače.
Pokud to indexují vyhledavače, musí takový odkaz někde na webu existovat. Taky můžeš google požádat o jejich vymazání www.google.com/webmasters/tools/url-removal
Sitole
Profil
Keeehi:
Děkuji, tak ted se trošičku víc stydím že jsem to nezjístil.
Problém ale stále přetrvává při zadání http://sitole.cz/kontakt/kontakt/kontakt.
Základem je adresa http://sitole.cz/kontakt.php.
V .htaccess mám podobný kod.

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}.php -f
RewriteRule ^kontakt    kontakt.php
Sitole
Profil
Keeehi:
musí takový odkaz někde na webu existovat.
Udělal jsem si jednoduché počítadlo, které monitoru i pohyb IP adres po webu. Aktuálně se přihlásila adresa 51.254.32.6 a neprošla ani hlavní stránkou, ale rovnou se připojila na adresu http://sitole.cz/clanky/clanek/clanek/muj-vlastni-editacni-system-cellen. Potom už jenom chodila po adresách článků, které byli naprosto stejné.

http://sitole.cz/clanek/clanek/blabol (bez jednoho /clanek adresa článku jak funguje a jak si ji předstvuji)
http://sitole.cz/clanky/clanek/clanek/clanek/clanek/clanek/blabol

Clanky je totiž adresa tvořená stejně jako kontakt tedy RewriteRule ^clanky clanky.php. Ve Webmasters tools jsem již tyto adresy odstranil a na Googlu se nezobrazují, ale problém přetrvává. Prošel jsem naprosto všechny stránky ručně a z klasického přístupu z hlavní stránky není nikde odkaz na tuto duplicitu. Čím by to mohlo být? Nemůže to souviset s tím, že dnes přišels seznamácký robot a hned z hlavní stránky se připojil na adresu sitole.cz/clanky/windows-10.php, která nikdy nebyla vytvořena? (Beru zpět. Byla na staré, velice staré verzi webu).


EDIT: Tak částečně vyřešeno. Ze stránky clanky.php jsem udělal složku a vymazal .htaccess. Takže to nejhorší už je vyřešené, ale mám pocit, že se můj web naskytl nějakému robotovi, aby se tam vyřádil (2000 přístupů ze stejné IP). K adresám všech článků se snažil připisovat různé ' a ". Nejspíše se snažil najít chybu. Alespoň už jsem ten problém vyřešil a spokojeně se můžu jít vyspat. Do administrace se nikdo nedostal. To by byl ale průšvih.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0