Autor Zpráva
Nikd0
Profil *
Zdravím,

mám v Apache nastavený proxy kvůli možnosti přihlášení pro webové rozhraní aplikací běžících v lan, které přihlašování neumí. Teď tam mám takovou tu jednoduchou autentizaci pomocí souboru se jmény a hesly a chtěl bych ji nahradit pokročilejším SSO přihlašování pomocí skriptu v php.

S apache to tolik neumím, poradíte, jak to nastavit? Je to vůbec možné?

Díky
Enko
Profil
SSO je určitě fajn. Jen oproti čemu chceš přihlašovat? Kde bude ověřování klientů? Budou mít přihlášení uživatelé nějaké role? V nějaké databázi nebo oproti nějakému domain controleru?
Nikd0
Profil *
U normálních stránek to mám tak, že uživatel se na hlavní stránce přihlásí, je přesměrován s identifikátorem (většinou na stránku na subdoméně), php skript ověří přihlášení dotazem na hlavní stránku a zároveň proti souboru/databázi ověří, že uživatel s oním identifikátorem má ke stránce přístup a všechno si už řídí sám.
U těch proxy serverů bych si to představoval podobně, pokud není uživatel přihlášen, je přesměrován na přihlašovací stránku, vrací se s identifikátorem, proběhne ověření přihlášení a uživatel může proxy používat.

Zkusil jsem si napsat sso sám, ale možná pro jistotu a klid použiji nějaké řešení z internetu. To jediné, čemu nerozumím, je, jak mám nastavit to přihlašování v apache.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0