Autor Zpráva
Čeluk
Profil
Chtěl bych ukončit činnost jednoho webu. Aby google pochopil že je s webem konec. Našel jsem že mám dát kód 410 ale nevím jak to udělat.
Cituji:
410 – Gone – ukončeno – požadovaná stránka již není a v budoucnu nebude nadále přístupná.

Jak tento kód zapsat do .htaccess aby google pochopil při zobrazení jakékoliv stránky webu že web je vypnutý a už je s ním konec? Jak to zadat do .htaccess aby kterákoliv stránka vyhodila tuto chybu?
Děkuji předem.
Keeehi
Profil
RewriteRule (.*) /gone.html [R=410,L]
ErrorDocument 410 /gone.html
Asi nějak takto?
juriad
Profil
Toto je asi přehlednější:
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} !/gone.html
RewriteRule .* - [G,L]
ErrorDocument 410 /gone.html
Čeluk
Profil
juriad:
Děkuji, a když mám na webu i .php soubory?

Napíše to na .php toto, je to tak v pořádku?

Gone

The requested resource
/index.php
 is no longer available on this server and there is no forwarding address. Please remove all references to this resource.

Additionally, a 410 Gone error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
juriad
Profil
Čeluk:
To je skoro správně. Zapomněl jsem, že to bude psát chybu i při pokusu o zobrazení té chybové stránky.
Přidal jsem tam podmínku na 2. řádku.

/gone.html je stránka, která se má uživateli zobrazit, když přijde na libovolnou stránku. Tam si můžeš dát cokoli, od prostého textu, že web už neexistuje, až po popoautomatické přesměrování na nový web.
Čeluk
Profil
juriad:
Teď mi to napíše:

Webová stránka již neexistuje.
HTTP 410

Pochopí to google že je provoz webu ukončen a že ho má vyřadit z indexu? Nechci už tento web a nechci ho ani nikam přesměrovávat.
Keeehi
Profil
Čeluk:
Co je na té stránce zajímá lidi. Vyhledávač zajímá jen ten stavový kód. Ověřit si ho můžeš třeba v prohlížeči v nástrojích př vývojáře nebo třeba na web-sniffer.net

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0