Autor Zpráva
Gordou
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se na vás obrátit s prosbou o radu.

Právě pracuji na jednom projektu, kde webový server musí obsloužit velké množství požadavků na převážně statický obsah.
Většinu projektů jsem zatím stavěl na apache 2.4, který byl plně dostatečný, ale pro tento projekt si myslím, že to nebude asi to pravé.
Uvažoval jsem tedy i nad jinými webovými servery. Důležitá v tomto případě je pro mě rychlost a nízké nároky. Server by měl také podporovat HTTP/2, ale pokud budou převažovat jiné vlastnosti, tak to není nutné.
V úvahu jsem tedy vzal webové servery: nginx, lighttpd (bohužel nemá HTTP/2), monkey (bohužel nemá HTTP/2) a openlitespeed.
Byl bych rád tedy za jakoukoli radu, případně vaše zkušenosti s těmito servery.

Předem děkuji
jakre
Profil
Gordou:
Pokud jde převážně o statický obsah, zvážil bych spíše použití CDN. Osobně můžu doporučit Cloudflare.
Gordou
Profil *
jakre:
Díky, ten Cloudflare vypadá dobře.
Nevíš, kde mají nejbližší servery a jak velké soubory až cachují?
jakre
Profil
Gordou:
kde mají nejbližší servery
Dle mapy mají server v Praze, ten by měl být nejblíž.

jak velké soubory až cachují
support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200394750-What-s-the-maximum-file-size-CloudFlare-will-cache-
Davex
Profil
Gordou:
Kdybys chtěl CloudFlare využít s vlastním SSL certifikátem (HTTPS je potřeba pro HTTP/2), tak to jde jenom s tarifem Business za $200 měsíčně, což se na menším webu nevyplatí a bylo by lepší použít vlastní nginx.
Karel Dytrych
Profil
Kdyby jsi si chtěl provoz Nginx vyzkoušet, tak naše zkonfigurované VPS vas-server.cz/vps-centrum umí přepínat plynule Apache i Nginx. Dáváme týden na zkoušku zdarma a cena je od 200 / měsíc. Také na tom poběží automaticky HTTPS od Letsencrypt.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0