Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
nevím zda píšu do správné kategorie, případně prosím o přesun... děkuji.

na svém webu v administraci si chci ukázat v GB kolik volného místa na serveru ještě mám,
používám k tomu příkaz df --total

příkaz mi ale vypíše:

total | 239464303 | 50852474 | 176920054 | 23% | -

server má mít 1x120GB SSD ale ať počítám jak počítám tak mi nevychází ani přibližná hodnota 120GB...
mám tomu tedy rozumnět tak, že mi připojili 230GB nebo df počítá velikost špatně?

případně v jakém měřítku dělit hodnotu aby jsem získala GB?
předem děkuji za odpověď, jsem trochu zmatená a musím se zeptat.
juriad
Profil
V hlavičce ti píše co počítá. V tomto případě je nejspíš blok o velikosti 512 B. Zkus přidat ještě opšnu:
-BG
Případně -h pro lidsky čitelný údaj.

Display values are in units of the first available SIZE from --block-size, and the DF_BLOCK_SIZE, BLOCK_SIZE and BLOCKSIZE environment variables. Otherwise, units default to 1024 bytes (or 512 if POSIXLY_CORRECT is set).
Pavlínka
Profil
jojo píše to 1K
což by prý mělo být kilobyts
TomášK
Profil
Vybavuje se mi, že počítání volného místa u některých hostingů nefungovalo dobře. Ale dvojnásobek je divná hodnota, ten může být i přidělený. Zkus vytvořit 120GB soubor a uvidíš, jestli to projde nebo ne.

Abys nemusela přepočítávat, používej
df --human-readable

Následující příkaz vytvoří soubor o velikosti count*bs bytů, tj. 1 MB. Po vhodné úpravě count i pár GB.
dd if=/dev/zero of=file.txt count=1024 bs=1024
Pavlínka
Profil
u této společnosti se mi stalo, že mi na místo 500GB připojili 1TB (skutečných 1TB) :)
tak by jsem se moc nedivila ale jde o to, že mi vychází nesmysl... 230 i přijde jako nesmysl (takové disky se skutečně prodáají? :D)

TomášK:
Abys nemusela přepočítávat, používej
df --human-readable
s tímto mi to vypočítalo skutečně 229G
Keeehi
Profil
Pavlínka:
takové disky se skutečně prodáají?
Tak násobek bude 256. No a když část kapacity sebereš na režiji souborového systému, může ti klidně zbýt 230GB

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0