Autor Zpráva
Hammer01
Profil
Ahojte skusam spravit pekne url, no ako nahle nahram subor .htaccess tak sa mi nezobrazi ani len index zobrazi sa chyba 403 Forbidden.

Ake opravnenie ma byt na subor .htaccess ja mam 755

Obsah suboru htaccess je:
RewriteEngine On
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)$ index.php?page=$1
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)/$ index.php?page=$1

URL potrebujem
www.wwww.sk/index.php?page=firma
na
www.wwww.sk/firma

Neviete mi poradit?

Dakujem.
ArdaGamesTV
Profil
moc se v souborech .httaccess nevyznám ale řešil bych to tak že si udělám složku v tvém případě s názvem firma a do ní bych dal nějaký soubor index
Davex
Profil
Hammer01:
Mně to na té adrese chybu 403 nehlásí. Už je to vyřešené? Jak?

Pomohlo ti Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Univerzální obecné pravidlo ?
Hammer01
Profil
Url adresa bola ako priklad. Nebola realna :-)
Tomášeek
Profil
ArdaGamesTV:
ale řešil bych to tak že si udělám složku v tvém případě s názvem firma a do ní bych dal nějaký soubor index
Heh?

Hammer01:
Jednak bys měl kontrolovat, jestli nepřepisuješ reálné adresáře nebo soubory. Pak určitě musí být za pravidlem nějaké flagy, ve tvém případě minimálně QSA, pravděpodobně i L, jedná-li se o poslední pravidlo. Do reguláru bych dal spíše .* namísto výčtu znaků, chybí ti tam minimálně pomlčka.
Keeehi
Profil
Tomášeek:
No hlavně adresy začínají lomítkem, ne? To tam na začátku taky chybí.
Davex
Profil
Keeehi:
No hlavně adresy začínají lomítkem, ne?
V případě .htaccess se v pravidlech vyhodnocuje oříznutá cesta v kontextu příslušného adresáře, takže lomítko na začátku není.

Pokud tam někde nejsou řádná další kolidující pravidla, tak by to mělo fungovat i bez navržených úprav. Možná bych zkusil přidat jen lomítko před /index.php?page=$1.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0