Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobré odpoledne,

vždy jsem se .htaccess raději vyhýbal. Teď jsem si řekl, že by bylo fajn to využít, ovšem nedopadl jsem nejlépe.

Jak děláte adresy pomocí lomítek? Např. www.domena.cz/kategorie/stranka. Nějaký způsob jsem vymyslel, ovšem jakmile se do adresy dostala diakritika a znaky, byl jsem v háji. Pak jsem zkoušel několik dalších způsobů a opět marně...

Nakonec jsem si vzpomněl na jednu radu, co jsem tu kdysi četl, abych vše přesměrovával na index a pak si explodoval pomocí těch lomítek celý ten string. Udělal jsem tedy něco následujícího:
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(.*)$ index.php?get=$1
Ovšem když jsem zadal adresu localhost/?normalni=parametry, var_dump($_GET) mi vrátil prázdné pole (nebo pole s jedním klíčem a prázdnou hodnotou, už nevím)...

Ocením jakékoliv rady a připomínky k tomuto tématu :-)

Díky,
RA
juriad
Profil
Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Univerzální obecné pravidlo
Konkrétně ti tam chybí ten flag QSA (Query String Append)
Keeehi
Profil
RastyAmateur:
jakmile se do adresy dostala diakritika
Ačkoli je možné mít diakritiku v URL, tak bych to rozhodně neporučoval. Přínos není prakticky žádný a jsou s tím jen problémy.
RastyAmateur
Profil
juriad:
Paráda, děkuji. Našel jsem si i ostatní flagy a v rychlosti to přelítl.

Keeehi:
Já vím... Budu to muset časem ještě nějak doupravit :)

Ještě bych se zeptal. Ty RewriteRule se vyhodnocují popořadě a v případě, že tam nejsou nějaké ty flagy (jako přeskočení, ukončení apod.), tak se to bere podle toho posledního pravidla? Snad je mi rozumět...
Davex
Profil
Funguje to úplně jednoduše.

RastyAmateur
Profil
Davex:
Paráda, díky :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0