Autor Zpráva
peekaa
Profil
Přes ftp edituji nějaký soubor, uložím a zkouknu přes www - vše ok. Když to ale udělám hned poté, tak změna se neprojeví na www hned, ale až cca po minutě. Jako kdyby tam byl nějaký spamový filtr na rychlé změny. Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být? Co kde nastavit? Díky.


A dělá mi to jak při kombinaci ftp v TC + PSPad, tak v samotném ftp v PSPad.
Tomášeek
Profil
peekaa:
cache
_es
Profil
Prehliadače obvykle nejako umožňujú vynútenie znovunačítania celého obsahu. Zväčša klávesovou skratkou Ctrl+Shift+R.
peekaa
Profil
Byla to opcache, ale nevěděli jsme jak ji nastait, aby v tomto případě byla neaktivní, tak jsme jí vypli.
Keeehi
Profil
Ono by dost pomohlo, kdyby jsi neupravoval soubory přímo na FTP, ale nejdříve by jsi to vytvořil a otestoval u sebe v počítači a až pak nahrál na server.
Davex
Profil
peekaa:
Nastavuje se to konfigurační volbou: opcache.revalidate_freq

Nicméně na produkčním webserveru by se PHP skripty neměly často přepisovat nebo mazat, protože se tak OPcache zaplňuje odpadky, což znamená zmenšení využitelného místa v cache a snížení hit rate.
peekaa
Profil
Davex: Děkuji. Nicméně bych potřeboval, jestli to vůbec jde, aby při přístupu přes ftp (když se upravují soubory) se opcache vypla nebo nastavila frekvcence na 1s, kdežto když žádný ftp přístup není, aby fungovala normálně. Ale to asi není možné.


@all others: Prostě máme takový systém, starší ale zatím nenahraditelný. Jsou to statické stránky s tím, že php se používá na načtení společnách hlaviček, menu a zápatí. Jinak je tam jen html text. Prosím nepoučujte mě nikdo, že to mám špatně a že bych to měl mít jinak. Není to možné.
Kajman
Profil
Asi si můžete při přístupu na ftp ručně nahrát verzi .htaccess, kde to budete mít přenastavené, pokud je to na serveru povolené. A po úpravách zase vrátit původní .htaccess.

Pokud na ftp nenahráváte změněné soubory ručně, ale např. automaticky skriptem z vývojového serveru, tak by skript měl jít o to upravit.

Ale také zastávám názor, že na produkčním serveru by minutová prodleva neměla vadit (a doporučuje se soubory .htaccess tam mít nejlépe zakázané). Skript máte mít otestovaný na vývojovém serveru, takže nahráním by se nic pokazit nemělo.
peekaa
Profil
Kajman:
Nahrát verzi .htaccess, kde to budete mít přenastavené
Jak prosím do htaccess dát opcache.revalidate_freq = 0.1s? Děkuji

Pokud na ftp nenahráváte změněné soubory ručně
Edituji je ručně.

by minutová prodleva neměla vadit
Vadí - pokud něco upravíte, uložíte, tak chcete mít kontrolu hned a ne čekat minutu, než se vaše změna objeví - typicky oprava chyb, části textu, apod.
Keeehi
Profil
peekaa:
Vadí - pokud něco upravíte, uložíte, tak chcete mít kontrolu hned a ne čekat minutu, než se vaše změna objeví - typicky oprava chyb, části textu, apod.
Ano, a proto máš mít servery dva. Jeden produkční na kterém máš stránky a zobrazují se veřejnosti. U něj minutová prodleva nevadí, protože tam ten soubor nahraješ jen jednou až když máš všechny úpravy hotové. A potom máš druhý server, který má keš vypnutou a na něm to právě všechno vyvíjíš a testuješ. Aby sis nemusel kupovat druhý server, tak ti klidně může běžet u tebe na počítači a klidně jen v době, když chceš dělat změny na webu. No a aby to bylo ještě jednodušší, existují balíčky, které stačí jen stáhnout a nainstalovat. Jsou udělané tak, aby to zvládl i naprostý začátečník.

Prosím nepoučujte mě nikdo, že to mám špatně a že bych to měl mít jinak. Není to možné.
Nikdo tady nic neříkal o stránkách samotných. Navíc i z popisu to vypadá jako rozumné řešení pro tvůj případ. To o co tu jde proces editace a ten změnit jde. Kdyby šlo čistě o html, tak by jsi ani žádný server instalovat nemusel a mohl si stránky prohlížet z disku rovnou. Jelikož tam máš ale PHP, server je nutný. Jeden z těch balíčků pro jeho instalaci je třeba WAMP.
Kajman
Profil
peekaa:

Možná půjde jedna z těchto variant
php_flag opcache.revalidate_freq 1
php_flag opcache.enable Off

Případně si můžete udělat php skript, který zavoláte v případě, že chcete opcache vyčistit.
php.net/manual/en/function.opcache-invalidate.php
php.net/manual/en/function.opcache-reset.php

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0