Autor Zpráva
Taps
Profil
Zdravím, potřeboval bych pomocí .htaccessu nastavit https pouze pro jednu url adresu. Mohl by mi prosím někdo poradit? Zároveň bych potřeboval v .htaccessu zohlednit i pravidlo, že pokud někdo v ostatních adresách zadá https tak bude automaticky přesměrován na verzi s http.

Děkuji
Kajman
Profil
Možná něco takového...

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTPS} =off [NC]
RewriteRule ^jedna/url/adresa$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [R=302,L,NE]

RewriteCond %{HTTPS} =on [NC]
RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} =""
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/jedna/url/adresa$
RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}%/$1 [R=302,L,NE]
 
#ostatni pravidla

Ale osobně bych to druhé přesměrování z https na http nedělal. Pokud bude ta jedna stránka odkazovat na javascripty, styly, obrázky, které budou jen na http, nemusí být použité. https bych nechal dostupné a pokud přesměrování máš kvůli robotům, tak raději použij canonical hlavičku. Google se navíc nejatí tím, že https je z jeho pohledu malé plus.
Keeehi
Profil
Taps:
Dokážu pochopit pokud někdo má web na http a nemá https. OK, nemusí umět nainstalovat certifikát, jeho poskytovatel webhostingu to neumí atp,., OK. Ale když už ten certifikát máš, tak proč to chceš omezit jen a pouze na jednu URL? Máš pro to nějaký rozumný důvod?
Taps
Profil
Keeehi:
Situace byla taková, že jsem potřeboval https jen pro jednu adresu, kterou jsem použil pro facebokovou aplikaci. Google však začal indexovat i verzi s https pro ostatní adresy. Zatím tedy globálně máme web na http. Na webové stránky jsou napojeny další online služby, mobilní aplikace apod. a zatím nemám ověřené, co vše by změna verze na https ovlivnila.
Kajman
Profil
Trend je takový, že čím dál více online služeb je na https a spolupráce s nimi je pak jednodušší, pokud Tvoje stránky používají také zabezpečený protokol.

Pokud je tedy problém v indexaci googlem, použij canonical a nech dostupné oba protokoly.
Keeehi
Profil
Taps:
Pokud se udělá správně přesměrování z http na https, tak by s tím velké problémy být neměly. Google to zvládá, u seznamu s tím měli před rokem určité problémy, dnes ale by to už mělo být v pořádku.
Co se týče napojených služeb, tak tam to záleží služba od služby ale co já jsem se zatím setkal, tak většina zvládla následovat přesměrování. Přesto by však neměl být problém se přihlásit do jejich administrace a změnit někde v nastavení URL adresy z http na https. Nebo by to problém byl?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0