Autor Zpráva
TomJS
Profil *
Ahoj,

mám stránky u Free varianty na Endoře. V souboru .htaccess mám krom jiného <IfModule mod_expires.c>, <IfModule mod_deflate.c> a nově jsem vložil i tento kód:

<ifModule mod_headers.c>
Header set Connection keep-alive
</ifModule>

Testery keep-alive říkají, že keep-alive stále není povolen. Jak ho tedy prosím zprovoznit přes .htaccess?
smitka
Profil
Pokud keep-alive není na serveru povolen, tak ho přes .htaccess není možné zapnout. Keep-alive se vypíná z důvodu ušetření výkonu serveru, což se na sdíleném hostingu hodí.
TomJS
Profil *
smitka:
V návaznosti na podpora.endora.cz/viewtopic.php?pid=70287#p70287 to tedy chápu tak, že minimálně pro variantu Free keep-alive na Endoře nepovolím.
smitka
Profil
Ano, to je dost pravděpodobné. Nicméně můžete to obejít použitím služeb jako je www.cloudflare.com, které přesměrují veškerý provoz na sebe, nebo problém jen minimalizovat použitím nějakého jiného CDN pro statické soubory.
TomJS
Profil *
smitka:
Díky za tip. Když jsem si zjišťoval, co je ten cloudflare zač, vyskočilo na mě "Celý proces tedy musíme začít registrací vhodné domény druhého řádu.".

Tím pádem jsem skončil hned na tomto prvním bodě, neboť Free varianta u Endory je doména třetího řádu.

Mimochodem, přechod z HTTP/1.1 na HTTP/2 automaticky zaručuje defaultní povolení keep-alive, nebo se někde něco musí nastavit jako v případě server push?
smitka
Profil
HTTP/2 používá narozdíl od HTTP/1 persistentní spojení, takže keep alive není potřeba udržovat - až klient skončí požadavky, tak by měl poslat příkaz k uzavření spojení.

Při použití cloudflare a podobných je třeba na ně nejprve nasměrovat DNS, což vyžaduje mít nad ním kontrolu, což v případě freehostingů na subdoméně nepůjde zařídit. Jsou však i jiná CDN, pro nahrání jen statických souborů, kdy stačí jen změnit adresy k těmto souborům na webu, bývají však placené. V případě WordPress lze použít třeba plugin JetPack, který nabízí své CDN Photon.

Pokud řešíte výkon webu na této úrovni, tak si myslím, že free hosting není to pravé...
TomJS
Profil *
smitka:
Rozumím, děkuji za vysvětlení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0