Autor Zpráva
blahapet
Profil
Ahoj, stáhnul jsem si web www.andelske-zvoneni.cz k sobě do PC na WampServer, kde ho potřebuji editovat. Přiznám se, že souboru .htaccess moc nerozumím, viz níže:


ErrorDocument 403 /403
ErrorDocument 404 /404

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.andelske-zvoneni\.cz$ [NC]
RewriteRule ^.*$ http://www.andelske-zvoneni.cz/$0 [R=301]

RewriteRule ^index$ / [R=301,L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^[^\.]+$ $0.php [L]

RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule ^(.+)\.php$ $1 [R=301,NE,L]

Já potřebuji v něm udělat změnu, aby když zadám http://localhost/andelske-zvoneni , aby se mi web načetl z Wamp serveru. Zatím se mi stále přesměrovává na www.andelske-zvoneni.cz

Jsem v tom lama, díky za jakoukoliv radu.
Kajman
Profil
Mezi řádky 8 a 9 můžete přidat
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^localhost$ [NC]

Případně je zakometnovat znakem # na začátku řádku. Vzhledem ke kódu 301 v přesměrování si bude prohlížeč přesměrování pamatovat, dokud nevyčistíte jeho cache.
blahapet
Profil
Díky moc... Vložil jsem tam řádek z localhostem, sice se to už nepřesměrovává, ale stránka se načítá jakoby bez CSS stylů, viz. screen: www.webhk.cz/screen.png

Zkoušel jsem upravit rewrite base:

RewriteBase /andelske-zvoneni

Ale bez úspěchu
Kcko
Profil
blahapet:
Petře, měl bys mít ve vhostech správnou konfiguraci, a v hostu nastavenou adresu.
Když tak Ti to pak odladim přes teamviewer ;-)
Tomášeek
Profil
blahapet:
Pokud se to zobrazuje bez stylů, pravděpodobně je máš blbě přilinkované (typicky absolutní adresa odkazuje jinam než na serveru). Podívej se do konzole/kódu, kde styly hledáš.

PS. je smutné, že někdo, kdo nabízí komerčně tvorbu webů není ani schopen web rozběhnout na localhostu (že neumíš pracovat s pravidly v .htaccess bych asi pochopil, ale že nejsi schopen si ani zjistit, co kde špatně linkuješ, je na pováženou).
blahapet
Profil
Tomášeek:

Máš pravdu, .htaccess není moje silná stránka. Každý se máme stále co učit. Jen bych podotknul, že veškeré odkazy odkazují stylem:
localhost/objednavka
localhost/obchodni-podminky

Web jsem nedělal já, tudíž konfiguraci .htaccess rozumím jen velmi málo.
blahapet
Profil
Ještě cituji:

Tomášeek:
Pokud se to zobrazuje bez stylů, pravděpodobně je máš blbě přilinkované (typicky absolutní adresa odkazuje jinam než na serveru).

Odkazy tam jsou relativní, viz:

<link href="/css/screen2.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" />
        <link href="/css/print.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="print" />
        <script type="text/javascript" src="/js/jquery-1.9.0.min.js"></script>
        <script type="text/javascript" src="/js/js.js"></script>


Přiznám se, že tuhle záležitost dlouhá léta řeším asi jinak než je kdo zvyklej, ale funkční.

Mám soubor config.php:

if ($_SERVER['SERVER_NAME'] != 'localhost') {
    define('URL','');
    }
    else
    {
 define('URL','http://localhost/nejakaadresa');
    }

A pak třeba bych dle sebe upravil ten kód nahoře:

<link href="<?php echo URL; ?>/css/screen2.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" />
        <link href="<?php echo URL; ?>/css/print.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="print" />
        <script type="text/javascript" src="<?php echo URL; ?>/js/jquery-1.9.0.min.js"></script>
        <script type="text/javascript" src="<?php echo URL; ?>/js/js.js"></script>

Chápu, že můj zápis je asi špatnej i když na localhostu funkční. Omlouvám se, jsem v tom lama a chápu, že to musí jít i jednodušeji právě nějakým zápisem do .htaccess
Tomášeek
Profil
blahapet:
Odkazy tam jsou relativní
Spíše kořenové, které mají v tomto případě blíže k absolutním (rozbijí odkazy).

Web, pokud je psaný s rozmyslem, nikdy neodkazuje kořenovými adresami, protože na vývojovém prostředí je root často jinde, na což jsi narazil i ty teď. Odkazuje (a i média se linkují) se často stylem `{root_url}/css/screen2.css`.

Taky by tě mohl zajímat tag base.
Kcko
Profil
blahapet:
Řešíš to pořád špatně. Máš mít nastavený virtualhost, pak nebudeš mít žádnou URL typu localhost/web ale jenom web (u sebe na lokálu) a bude se Ti to chovat stejně jako na produkčním serveru.
Psal jsem Ti, že Ti to pomůžu nastavit "live".

A pokud používáš Wamp server, je to relativně snadné.
1) Soubor http-vhost.conf (files.rjwebdesign.cz/i/20180320-101927.png)
2) Poté nastavit alias v hostech na localhost, tj něco jako 127.0.0.1 nette-blog-mike (viz 1čka a konkrétní název aliasu).
blahapet
Profil
Děkuji všem, zejména Kcko, problém vyřešen.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0