Autor Zpráva
j3ndys
Profil
Zdravím,
lámu si hlavu s jedním problémem.
Mám své dvě domény. Např. www.domena1.cz a www.domena2.cz
Mám jen jeden hosting na www.domena1.cz
Chci si udělat web na subdoméně: www.subdom.domena1.cz
ale chci aby se tento web zobrazoval při zadání adresy www.domena2.cz a to tak, aby v adresovém řádku byla vidět pouze adresa www.domena2.cz

Prý by to mělo jít pomocí podstrčení v .htaccess, ale nedaří se mi to udělat. Budu rád za jakoukoliv pomoc.
Děkuju
Kajman
Profil
Většinou se alternativní domény přesměrovávají, aby nedocházelo k duplikaci obsahu a ke snížení návštěvnosti z vyhledávačů. Tedy se změní url v adresovém řádku.

Pokud obě domény směřují na stejný hosting, tak je nejjednodušší poprosit podporu hostingu, aby ta druhá směřovala do stejného adresáře jak subdoména.

Pokud to neumí, ale obě domény směřují na stejném hostingu do sdíleného adresářového prostoru, lze použít interní podstrčení (bez uvedení domény).

Pokud je na serveru zapnuté mod_proxy, může hosting v konfiguraci apache pro druhou doménu zapnout proxy na subdoménu první nebo lze použít rewriterule (s uvedením domény) s flagem P.

Ještě si to přeposílá požadavků můžete naprogramovat sám.
j3ndys
Profil
Kajman:
Moc děkuji za vyčerpávající popis. Ale stále moc nevím jak to udělat. Nemohl byste mi dát příklad co konkrétně napsat do .htaccess aby to fungovalo?
Nevím zda to z mého původního příspěvku vyplývá, ale na adrese www.domena1.cz chci mít jiný web než na www.domena2.cz
Hosting mám u wedosu.
Moc děkuji za pomoc
Kajman
Profil
Hosting na wedosu to tuším řeší tak, že je předchystané podstrkávání přes .htaccess. Co v něm nyní máte? Z něho by mělo jít poznat, na kterou cestu na ftp stránky nahrát.
j3ndys
Profil
Kajman:
už jsem to vyřešil. Nakonec stačilo vytvořit adresář domains a v něm další adresář, který měl jméno shodné s doménovým názvem. A u webhostingu pak nastavit nový alias. Nechápu proč mi toto neřekli na podpoře wedosu. Se samotným .htaccess jsem nic dělat nemusel. Nechal jsem ho v původním stavu (viz níže).
Každopádně děkuji za snahu pomoct mi. Navedl jste mě svým způsobem ke vyřešení situace. Díky moc!


# htaccess rules for subdomains and aliases
# to create new subdomain, create a folder www/subdom/(subdomain name)
# to create web for alias, create a folder www/domains/(whole domain name)

# htaccess pravidla pro subdomeny a samostatne weby aliasu
# pro vytvoreni subdomeny vytvorte adresar www/subdom/(nazev subdomeny)
# pro vytvoreni webu pro alias vytvorte adresar www/domains/(cely domenovy nazev)
# dalsi info a priklady: kb.wedos.com/r/32/webhosting-htaccess.html




RewriteEngine On

# cele domeny (aliasy)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^domains/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/domains/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)$
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/domains/%2 -d
RewriteRule (.*) domains/%2/$1 [DPI]

# subdomeny (s nebo bez www na zacatku)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^subdom/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/subdom/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)\.([^\.]*)\.([^\.]*)$
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/subdom/%2 -d
RewriteRule (.*) subdom/%2/$1 [DPI]

# aliasy - spravne presmerovani pri chybejicim /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^domains/[^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R]

# subdomeny - spravne presmerovani pri chybejicim /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^subdom/[^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R]

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0