Autor Zpráva
klaxon
Profil
Čo je lepšie nastaviť webový server aby počúval na doméne s www aj na doméne bez www,

alebo bude počúvať len na doméne bez www a doména s www sa redirectne na doménu bez www?
Keeehi
Profil
klaxon:
Poslouchat musí na obou. Kdyby na jedné neposlouchal tak neví, že přišel požadavek.

Dále se bude vždy jedna varianta přesměrovávat na druhou, jinak by tím vznikaly duplicity. Dříve bylo doporučováno používat variantu s www. Nezaznamenal jsem, že by se něco změnilo, takže bych přesměrovával tak.
klaxon
Profil
Keeehi:

Máte pravdu pozrel som si pár webov a základna verzia je s www. Má to nejaký špeciálny význam?

Ja by som chcel ako základnú tú verziu bez www nakolko som minimalista a nevidím dôvod prečo by som mal mať doménu sprznenú ďalšími tromi písmenami, keď som si zaplatil za doménu druhej úrovne.

Od klienta k serveru sa prenášajú ďalšie 4 bajty. Okrem toho užívateľa bude písanie ďalších troch bezvýznamných písmen obtažovať (ja ich tam nikdy nepíšem) a ak ich tam nenapíše tak bude musieť čakať na presmerovanie čo je zbytočné mrhanie procesorovým časom.
smitka
Profil
Subjektivně mám raději verzi bez www, nicméně objektivně bývá lepší verze s www. Má to 2 důvody:

a) uživatelský
- Když je někde napsaná doména s www, tak uživatelé na první pohled vidí/ v rádiu slyší, že se jedná o webovou stránku.

b) technický
- Pokud budu provozovat i nějaké stránky na subdoménách, tak mi na ně budou padat cookies z webu na hlavní doméně a to může někdy způsobit problémy.
- Když se rozhodnete, že použijete vlastní CDN na doméně static.domena.xy, tak se zbytečně budou u těchto požadavků přenášet cookies z hlavní domény.
- Zároveň pokud se rozhodnete později svůj web bez www přesunout do nějaké online služby, tak se to často dělá přes CNAME záznam a ten na holé doméně nenastavíte.
Kajman
Profil
Do zvážení by zahrnul i to, že v e-mailech nebo na webových diskuzích se někdy automaticky z www.example.com udělá odkaz i bez uvedeného protokolu před doménou (http, https).
Keeehi
Profil
klaxon:
Docela tě chápu. Když jsem začínal, viděl jsem to podobně. Navíc verze bez www vypadala sexy, ne každý to měl. Ovšem jak už napsali smitka i Kajman, jde především o ty technické věci.

Okrem toho užívateľa bude písanie ďalších troch bezvýznamných písmen obtažovať
Reálně moc nebude. Všiml jsi si někdy, jak často zadáváš celou URL? Já téměř vůbec. Buď ji neznám přesně takže jdu přes výsledky vyhledávání googlu (něco jako přesměrování ovšem kvůli mé neznalosti je to nutnost) nebo ji znám a když ji píšu, vyskočí na mě v našeptávači adres, takže ji ani nenapíšu celou a ke to ta správná verze, ať s www nebo bez. Celou adresu píšu jen ve vzácném případě, že ji přesně znám a ještě jsem na ni nikdy nebyl. Jelikož předpokládám, že budu případně přesměrován na správnou verzi, píšu krátkou verzi. To jedno přesměrování mě opravdu nezabije.

smitka:
dělá přes CNAME záznam a ten na holé doméně nenastavíte
CNAME sice ne ale někteří poskytovatelé umožňují dosáhnout podobné funkčnosti pomocí jiných záznamů i pro holou doménu. Jiní (CloudFlare) kašlou na RFC a dovolí CNAME i pro holou doménu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0