Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
ahoj,
mám problém...
ačkoli server běží apache odbavuje omezený počet klientů až se úplně zahltí ačkoli nevidím důvod proč...
podle muninu mi přijde že se "zasekne" hodnota 'idle servers 80' a jakmile se procesy dostanou k vrcholu 'idle' tak bác...
(k serveru se na vzdory nemožnosti připojení k webu normálně připojím)
už pár dní hledám ale nemohu nikde najít co vlastně ta hodnota 'idle' je a jak se nastavuje...

předem děkuji za každou radu...

------------
TomášK.
Profil *
Podívej se do logu apache. Pokud ho nesestřelil někdo násilím, tak tam nejspíš bude i chybová zpráva, případně můžeš zvýšit úroveň logování. Jestli dobře čtu, tak spadne přibližně ve chvíli, kdy tam je 250 aktivních procesů. Budu-li počítat 250 ms na načtení stránky, je to tisícovka požadavků za vteřinu. Souhlasí?
Pavlínka
Profil
no povětšinou server jede v pohodě... pak se kousne idle a zůstane na jedné hodnotě... a jakmile busy dosáhne hodnot horní zaseknuté hranice idle tak apache upadá...
výkon je v rezervě takže nevidím důvod proč by to apache nemělo zvládat... v error logu nic moc není...

třeba dnes to začalo padat při nějakých 50 procesech...

úroveň logování? kde? :D
logování je ono "idle" ... stále totiž nevím co to je :D nemůžu to nikde najít
TomášK.
Profil *
Úroveň logování:
httpd.apache.org/docs/2.4/mod/core.html#loglevel

Můj tip je, že to spadne na httpd.apache.org/docs/2.4/mod/mpm_common.html#maxrequestworkers. Ale je to věštění z křišťálové koule. Nevěřím tomu, že ten, kdo to sestřelí, ať už je to apache sám nebo systém (klíčové slovo asi journalctl) , to nikam nezaloguje, to se stává málokdy. Pokud server nějak odpoví ve chvíli, kdy "nefunguje", bude minimálně zalogovaný ten požavek.

v error logu nic moc není
Co je nic moc?
Pavlínka
Profil
jak to může umřít na MaxRequestWorkers když to podle munina nevyšplhá ani na desetinu požadované hodnoty?

TomášK.:
Co je nic moc?
nevím co tam hledat, je tam jen pár prázdných php chyb jinak nic ...
pokud ovšem tyto chyby jsou v /var/log/apache2/error.log

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0