Autor Zpráva
Ikki
Profil
Zdravím, řeším aktuálně jedno takové dilema.

Mám vlastní fyzický server, na něm mám nainstalovaný Nginx a na tom napsaný web v Laravelu na subdoméně. Tohle všechno šlape v pořádku bez chyby, jenže ve chvíli kdy do hlavní složky dám vlastní MVC architekturu (podotýkám, že na apache funguje bezchybně), tak zkrátka nefunguje. Dokud nepřipojím databázi k systému, tak se vyskytuje hláška o nepřipojené databázi, po připojení však vyhodí pouze bílou stránku. Tento problém se ale vyskytuje i v případě, kdy se snažím do další subdomény nainstalovat jiný systém, tedy příkladem, který jsem zkoušel může být PHPBB, nebo SimpleMachine.

Chci se tedy zeptat i na to, zda Nginx podporuje jinak stavěné struktury (protože Laravel funguje v pořádku, ale vlastní MVC struktura, či jiný system - viz výše, nikoli), nebo se může jednat o nějakou chybu v .htaccess? Případně kde by tato chyba mohla být?

Díky všem za rady. S Nginxem se teprve seznamuji na doporučení, tak se omlouvám za primitivní dotazy.
TomášK
Profil
nebo se může jednat o nějakou chybu v .htaccess
nginx .htaccess vůbec nenačítá. Pokud je v něm něco potřebného pro běh, pak to může chybět. Nginx taky neumí php. Chybu najdeš v logu nginxu nebo toho, co zpracovává php (php-fpm?).
Ikki
Profil
TomášK:
Aha, no jsem si vědom, že lze nastavit .htaccess v configu nginxu, ale moc se v tom nevyznám. Je nějaká možnost jak .htaccess povolit a naučit jej PHP? Problém je totiž ve výsledné fázi takový, že Laravel, který jsem primárně stavěl na Nginxu funguje pouze na něm, při přeinstalaci na Apache bohužel nefunguje a nezpracovává všechny potřebné dotazy, které požaduji, ale v tomhle případě zase funguje web a fórum.

Sice budu za blba, ale Laravel, který funguje je taktéž psán v PHP, jedná se o PHP framework a já v něm píši kód také v PHP, jak je tedy možné, že Laravel s PHP funguje, ale má vlastní MVC architektura, či jiný systém nikoli?

Děkuji za vysvětlení.
Beavis
Profil
Ikki:
Nejspíš se jedná o chybnou konfiguraci, pokud projekt v Laravelu funguje. Můžeš zkusit tedy překonvertovat svůj .htaccess na konfigurační soubor nginx, pokud v logu php-fpm / nginx nenajdeš něco zásadního, co by ti pomohlo.
Větší projekty pak obvykle mají na svých stránkách uvedenou i konfiguraci přímo pro nginx.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0