Autor Zpráva
denyyy
Profil *
Mám sdílený hosting a i když tam nahraji úplně prázdnou stránku jako ...html a otestuji rychlost načtení nástrojem online, tak to napíše Load time 1.04 s . To je přece na prázdnou stránku strašně moc ne? To je normální? Kde hostovat web aby byla rychlost co nejlepší? Poradíte prosím?
Mlocik97
Profil
denyyy:
1.04s je fakt priveľa.

Kde hostovat web aby byla rychlost co nejlepší?
Na to nemám jasnú odpoveď,... moje projekty bežia na rôznych veciach, podľa toho aké potreby pri danom projekte mám.
denyyy
Profil *
Statický web bez databází. Jen prezentační stránka by to byla. Nenašel jsem nikde na internetu test různých webhostingů testovaných na jedné stránce s výsledky. Ale sdílený hosting bude asi všude + - stejný co?
Ikki
Profil
Na wedosu mám load stránky (čistá html šablona) 0.78s, každopádně není nad to mít vlastní webhosting.
denyyy
Profil *
Ikki:

Když ale spustím u sebe na PC xampp, tak je to takřka stejné a nenačte se to rychleji.
Davex
Profil
denyyy:
Takto naslepo nejde najít příčina. Ukaž stránku, která se pomalu načítá a jakým nástrojem to zkoušíš.
Mlocik97
Profil
Tak to ja když skúšam svoj statický web bežiaci na GitHub pages (alebo GitLab pages), tak mám load time pri slow3G do 200ms a to s tým že tá stránka nieje prázdna, ale naopak plná všeho... ostatne teraz ma napadlo že možno nejaký čas sa čaká na faviconu ktorá když neexistuje tak aj napriek prázdnemu html sa browser poptáva serveru o faviconu. Taktiež je rozdiel či jde o HTTP1.1 alebo o HTTP2

E: teraz som skusil prázdny html a prázdnu faviconu... Load Time 63ms z GitHub pages.
E2: na localhostu dokonca 43ms



a direct (bez HTTP hlavičky):


E3:

ďalšia možnosť ma napadla že máte rozbitý browser (nebo prapodivný antivirus), alebo nejaký doplnok hodne spomaľuje načítanie tej "prázdnoty".
denyyy
Profil *
Chci aby mě někdo hostoval weby u sebe, kde se to bude opravdu načítat do 200 ms . Kolik za to nabídnout za měsíc? Dal bych klidně 300 měsíčně (nasměroval na to DNS), ale když mě ukáže že to jednoduchou stránku načte do 200 ms. Myslíš že někoho takového najdu?

Mám problém s tím, že nad 200 ms Google neprochází web a pod 200 ms projde klidně 500 stránek za den.
Tomášeek
Profil
denyyy:
Mám problém s tím, že nad 200 ms Google neprochází web a pod 200 ms projde klidně 500 stránek za den.
Pomalý web je problém, ale tohle je nesmysl vycucaný z palce u nohy.

Chci aby mě někdo hostoval weby u sebe, kde se to bude opravdu načítat do 200 ms . Kolik za to nabídnout za měsíc?
Hosting malé stránky (statické) do 200ms by měl zvládat prakticky kdokoliv na trhu, v ceně pár korun měsíčně.
Davex
Profil
denyyy:
Chci aby mě někdo hostoval weby u sebe, kde se to bude opravdu načítat do 200 ms.
Když se neví, kde je slabé místo, tak to může být pomalé kdekoliv. Nejdřív je potřeba identifikovat příčinu a potom hledat řešení.
Keeehi
Profil
denyyy:
Pro statické weby používám jednu službu, která je zdarma, má automatické https, je moderní a rychlá. Stránka mi v mém případě přijde za ~30ms. Není problém ti to pak případně poradit, ale jak píše Davex je potřeba najít příčinu protože to tebou popisované chování je opravdu divné.

Jeden tip bych měl. Pokud to máš na nějakém hodně pochybném hostingu jehož servery jsou nesmírně přetížené, tak by to mohlo vysvětlit ten čas. Problém je, že píšeš že se ti to stejně dlouho načítá i na localhostu. Pokud bys ho ale měl nějak špatně nakonfigurovaný, možnost by to byla. Byla by to ale opravdu velká náhoda, kdyby se takhle sešly špatná konfigurace a přetížený poskytovatel.
denyyy
Profil *
Tomášeek:
Pomalý web je problém, ale tohle je nesmysl vycucaný z palce u nohy.
Vždy když klesne pod 200 ms tak prochází Google stránky, jinak nic.
Nahraju obrázek na ten můj pokusný web na kterém se to učím jestli to neva. Týká se to ale jiného webu, obrázek zde z Google Search Console www.cisla-info.eu/prochazeni.png
Kajman
Profil
Rychlost načítání je důsledek procházení googlebotem ne jeho příčinou.

Hledáte v grafech souvislosti, které tam nejsou. Googlebot prochází stránky hlavně podle toho, zda si myslí, že to potřebuje - tedy že tam možná bude aktualizovaný zajímavý obsah. Historie rychlosti četnost ovlivní, ale mnohem méně, než si myslíte.
denyyy
Profil *
Kajman:
Aha tak děkuji za vysvětlení, už po tom nemusím pátrat. Tím obrázkem se to vysvětluje že prochází i když to neklesne pod 200.
Mlocik97
Profil
denyyy:
ovsem samozrejme to neznamena ze je normalne ze prazdnotu nacitava 1.04s
Kajman
Profil
Pokud mu to ukazuje i z lokálně spuštěného serveru, tak bude asi chyba v měření nebo na cestě pomalý antivir.
Mlocik97
Profil
Kajman:
o antiviru som uz psal

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0