Autor Zpráva
serverteam.sk
Profil
Dobrý den, řeším problém se vzdáleným připojením na počítač na kterém běží webový server. Mám statickou IP adresu ale mimo můj lan se na server nedostanu. Stránky jako canyouseeme.org hlásí všechny porty uzavřené včetně 80, 443. Uzavřený je i port 6568, na který se však přes teamviewer a anydesk normálně z dostanu. (nefunguje ani ping, ale ten bude předpokládám blokován poskytovatelem.)

Anydesk, canyouseeme, i GTA server mi ukazuje stejnou ip adresu. tudíž si myslím, že ip adresu hledám správnou.

Je možné, že jsem skrytý za NATem, nebo poskytovatel blokuje přístup ?
Keeehi
Profil
serverteam.sk:
Statická adresa je jedna věc, to jen řeší to že se nebude měnit. Důležité je, aby byla veřejná. Což je služba která se objednává u poskytovatele a víceméně to znamená, že IP adresa kterou vidíš třeba na tom canyouseeme.org je přiřazená tvému zařízení a ne routeru poskytovatele v jehož NATu bys byl schovaný. Pokud máš veřejnou IP adresu, tak s největší pravděpodobností stejně nepatří počítači na kterém máš webserver ale tvému routeru, který doma máš hlavně kvůli připojení více zařízení k internetu a wifi. Takže na tom routeru si budeš muset předně nastavit statickou lokální IP adresu počítače s webserverem a následně na ní přesměrovat provoz (port forwarding) na portu 80 (případně 443).

Je možné, že jsem skrytý za NATem
To je téměř jisté. Pokud nemáš veřejnou IP, jsi za NATem poskytovatele, pokud máš veřejnou IP, jsi za NATem svého routeru.

nebo poskytovatel blokuje přístup ?
Teoreticky může prakticky je to nepravděpodobné.

Uzavřený je i port 6568, na který se však přes teamviewer a anydesk normálně z dostanu.
Teamviewer nepotřebuje ke své činnosti veřejnou IP adresu na straně klienta, protože komunikace probíhá přes servery teamvieweru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0