Autor Zpráva
Jan Žák
Profil
Dobrý den všem,

nainstaloval jsem si WAMP a vše funguje jak má. Při instalaci jsem si nastavil defautní prohlížeč Chrome. Zjistil jsem ale, že když WAMP běží a já chci otevřít jakýkoliv html soubor, po pokliku se nic nestane. Když WAMP ukončím, vše je v pořádku. Jakoby WAMP html soubory pro otevření v Chrome blokoval. Navíte někdo co s tím? Díky.
lionel messi
Profil
Jan Žák:

Prejavuje sa chyba aj pri použití iného prehliadača?
Bubák
Profil
lionel messi:
Co tím máš na mysli? Defaultní prohlížeč je jen jeden.
Tomášeek
Profil
Bubák:
Tak defaultní je jen Chrome, ale zkusit to mohl i ve kterémkoliv jiném, ne? Třeba Firefoxu, jestli se zapnutým lokálním serverem budou fungovat HTML soubory.

Jan Žák:
I když je nainstalovaný lokální webový server, dá se k HTML souborům přistupovat dvěma způsoby. Buď skrze ten server (localhost/.../soubor.html), nebo bez něj (file:///...soubor.html). Osobně tedy nevidím důvod, proč by měl (byť i špatně nastavený webový server) neumožnit načíst HTML soubor.
mckay
Profil
Bubák:
Mimochodem, pochopil jsi, co má vlastně Jan Žák za problém? Já totiž moc ne - možná to myslel lionel tak, že zkoušel získat více informací.

Jan Žák:
Pár rychlých věcí a myšlenek, které byste mohl ozkoušet, otestovat nebo alespoň rozvést:

1. Kde jsou ty html soubory uložené? Jsou v nějaké www složce uvnitř instalace WAMPu?

2. Když klepnete na ony html soubory pravým tlačítkem a zvolíte "Otevřít v" a vyberete Google Chrome, otevře se to, nebo ne? (Otestujte prosím při spuštěném i vypnutém WAMP)

3. Když klepnete na ten html soubor pravým tlačítkem a zvolít "Vlastnosti", v horní části tabulky co vyskočí uvidíte "Otevřít v programu". Jaká hodnota je v tomto místě v moment, co Vám WAMP běží a v moment co je vypnutý? (Budete muset ty Vlastnosti souboru otevřít a zavřít po tom co WAMP vypnete a zapnete).

Jinak tedy předpokládám, že jste si ten WAMP instaloval proto, abyste dělal PHP. Zkuste místo otevírání konkrétních souborů poklikáním na ně zadat do prohlížeče adresu http://localhost/jmeno_vaseho_souboru.html jestli Vám to náhodou ten soubor neotevře - později, až budete mít php soubory, zjistíte, že na ně stejně budete muset přistupovat přes ten localhost, nebo 127.0.0.1 (to samé).
Jan Žák
Profil
Dobrý den všem a díky za postřehy. Dnes jsem se za tím zas trošku pídil a zjistil jsem, že html soubory nelze otevřít pouze když mám otevřený phpmyadmin. Jakmile phpmyadmin zavřu (okno, ne záložku) soubory otevřít jdou. A nemusím ani ukončit Wamp. Hodně zvláštní.

Zkusím reagovat na poslední komentář od mckay:

1) html soubory na všech discích
2) tuto možnost jsem zkoušel také, a ne, nejde to.
3) standardně je tam Google Chrome, na toto jsem se taky koukal.

Ano Wamp mám kvůli php, všechno co mi radíte (a děkuji vám za to) jsem zkoušel.

Nyní opravdu a pouze vadí otevřený phpmyadmin. Pokud ale mám otevřenou jakoukoliv stránku a otevřu phpmyadmin to další záložky, vše funguje jak má. Pokud ale phpmyadmin je první otevřený, html soubory zkrátka neotevřu.
Kajman
Profil
Tak místo pma zkuste používat Adminer - stačí si stáhnout jeden php soubor.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0