Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
po instalaci debianu10 jsem narazila na mnoho problémů... spousty instalačních balíčků se musí dodatečně přidávat (třeba php)
a když jsem se konečně dostala přes všechny problémy tak jsem narazila na problém s povolením htaccess na apache2...

na debianu 8 a 9 s tím nikdy nebyl problém a dělala jsem to opravdu mnohokrát,
teď jsem v /etc/apache2/apache2.conf standartně ppřepsala AllowOverride All

restartovala jsem apache2 a? světe div se, apache 2 nebere ht* vůbec v potaz

otázka zní:
změnilo se ZASE na debianu 10 v tomto směru něco?

už s tímto debianem nemám moc sílu a tak se ptám, běžné nastavení webového serveru mi trvá 10 minut ale s debianem 10 se trápím už déle než den :(
N71
Profil *
Takhle z hlavy bych tipl, že není v konfiguraci direktiva AccessFileName .htaccess

Jinak directory-level konfiguračním souborům Apache je lépe se vyhnout. Zbytečně pálí výkon serveru.
Pavlínka
Profil
screen

takto mám nastavené apache2
jak jsem psala... nemám tam nic jinak než u debianu 8 nebo 9... s tímto problémem se setávám poprvé
Keeehi
Profil
Jako první bych si ověřil, že se ten konfigurační soubor opravdu používá. Tedy že když v něm provedeš nějakou změnu, že se podle toho chování změní. Taky může pomoct výpis apache2ctl -V kde by měl být konfigurační soubor uveden.
Jako další krok bych si ověřil, že se to nevypíná v nějakém jiném konfiguračním souboru. Kde ty další konfigurační soubory hledat zjistíš z direktiv, které je vkládají. Include a IncludeOptional
Asi bych začal u konfigurace virtual hostů ale teoreticky to mlže být kdekoli.

Jinak jakým způsobem testuješ že ti to nebere htaccess?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0