Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj všichni. Ono to nepatri primo pod php, ale jinak nevedel jsem kam tento dotaz polozit.

Zkoušel jsem rozjet mod_rewrite ale mám asi něco blbě. Mám složku "c:\server" nastavenou jako DocumentRoot v ní mám jednotlivé webovky. Např. "c:\server\klub". V tomto adresáři mám soubor .htaccess. Když do něj ale napíšu RewriteEngine on, prohlížeč vrací „500 Internal Server Error“. Když budu prohlížet adresář "http://localhost" tak složka „klub“ prostě zmizí. Když nechám soubor .htaccess prázdný, tak se zase objeví. Co mám udělat, abych mohl začít používat pravidla?

Zkoušel jsem konfigurovat apache několika způsoby:

A)

<Directory "c:/server/klub">
Options Indexes FollowSymLinks
AllowOverride All

Order allow,deny
Allow from all
</Directory>

B)

<Directory "c:/server/klub">
Options +FollowSymLinks
AllowOverride All
</Directory>


nic nefunguje. Jestli někdo víte co s tím, dík za pomoc.
jonge
Profil
Já to mám takto a jede mi to:

Alias /web "C:/David/Web/"

<Directory "C:/David/Web/">
Options Indexes All
AllowOverride all
Order allow,deny
Allow from all
Deny from none
</Directory>
Radim24
Profil *
Dík, ale napište hlavně CO BY MOHLA ZNAMENAT TA HLÁŠKA? Čím to, je že adresář http://localhost/klub zmizne, kdyz zapnu Engine On???
koudi
Profil
CO BY MOHLA ZNAMENAT TA HLÁŠKA?
No tak předně na sebe nemusíme křičet, že?
500 Internal server error většinou znamená (v souvislosti s .htaccess), že máš nějaký nesmysl, který apache nedokáže korektně zpracovat. Může to být sysntaktická chyba v pravidlech pro rewrite, nějaký překlep, nebo už jen samotné RewriteEngine On - to by znamenalo, že nemáš M_R korektně nainstalovaný.
Radim24
Profil *
Radim ja na tebe nekřičím ! A to ani te´d když tu pisu ten vikřičniK :-) To bylo jen zdurazneni, aby to tu bylo přehlednější :-)
Radim24
Profil *
"RewriteEngine On - to by znamenalo, že nemáš M_R korektně nainstalovaný"
Jako ten modul? Jak nainstalovany, dyd jsem jen zrusil jeden nebo dva # a to bylo vsechno.... Tam prece neni co zkazil...
Radim24
Profil *
zkazit
koudi
Profil
ja na tebe nekřičím ! A to ani te´d když tu pisu ten vikřičniK :-)
Když myslíš. Hádat se s tebou o tom nebudu....

Jako ten modul? Jak nainstalovany, dyd jsem jen zrusil jeden nebo dva # a to bylo vsechno.... Tam prece neni co zkazil...
Napiš si do .htaccess jenom RewriteEngine On a jestli ti to bude dělat pořád, tak to prostě nainstalovaný nemáš. Pokud to přestane, tak máš chybu jinde (pravděpodobně v syntaxy přesměrování).
Radim24
Profil *
Tak to mam blbe nainstalovany... mam jen ReWriteEngine On
Radim24
Profil *
No dik za radu, zkusim se na to jeste podivat
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0