Autor Zpráva
TomAsQo
Profil
ahoj, zaujimalo by ma, ze ako si stiahnem a nainstalujem na ubuntu rozsirenie php_gettext... pise sa totiz na http://interval.cz/clanky/gnu-gettext-prvni-kroky/, ze to treba skompilovat ako volbu pri php, ale tusim niekde som pocul, ze extension sa moze aj neskor nasadit bez potreby prekompilovat php-cko... pomoze mi s tim niekto?

aa aby som nezabudol, mate niekto skusenosti s hostingom, ktory vam nahodi taky php extension, aby si zazelate?(naprilkad vyssie menovany)?
Martin Tiršel
Profil
Ubuntu rovnako ako Debian ma repozitare so skompilovanymi balickami, takze nemusis nic kompilovat. Ak mas nainstalovane baliky apache2-mpm-prefork, libapache2-mod-php5 a gettext, tak by to malo fungovat bez nejakych uprav. Pokial mas este php4, tak treba priinstalovat php-gettext. Nikdy som s tym ale nepracoval, takze pokial sa mylim, opravte ma niekto :)
TomAsQo
Profil
noo lenze problemom je, ze ja nemam v php.ini riadok extension=php_gettext.so ani zakomentovany...
Martin Tiršel
Profil
Som sa na to pozrel. Zrejme mas PHP5, takze tam nieje ziadny balik na gettext, PHP s tym skompilovane je a netreba ani nic do konfigu PHP, mozes to rovno zacat pouzivat. Jedine co musis mat, tak je balik gettext (apt-get install gettext). Dalej je treba mat pre kazdy jazyk patricne locales (/etc/locale.gen). Ak chces pridat Slovensky jazyk, spust prikaz dpkg-reconfigure locales a najdi si sk_SK a zaskrtni patricne kodovania, pripadne dalsie jazyky, potvrd, po prekonfigurovani restartni apache a mozes odskusat. Uvedeny priklad z intervalu ti nebude fungovat s uvedenim ...php?lang=sk, ale musis udat kompletny nazov pre locales, teda sk_SK (alebo cs_CZ a pod.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0