Autor Zpráva
sirkubador
Profil *
Zdravím,
po zapnutí mod_rewrite se mi samy od sebe (patrně díky malým trpaslíčkům) vytvořila neviditelná a pomalu nevystopovatelná RewriteRules, která mi brání v podstrkávání pěkných adres tak, abych z nich dokázal tahat parametry. A to dokonce přesto, že soubor .htaccess ve složce s projektem je úplně prázdný a široko daleko žádný jiný mnou vytvořený (a co vím ani jiný) není. Ukáži na příkladu:

Mám dva zápisy:

RewriteRule ^b/?$ a.php?c=d
RewriteRule ^a/?$ a.php?c=d


z toho druhý nefunguje (stránka se zobrazí, ale parametry k proměnné $_GET ani nepřičichnou), ačkoliv zápis by měl být správný. Nejvíc zarážející je, že existující adresy http://www.neco.tld/neco.php fungují i ve tvaru http://www.neco.tld/neco/ resp. neco (bez koncového lomítka), ačkoliv jsem to nikde nedefinoval, a to dokonce i když je struktura adresy "vícesložková", tedy http://a.b/c/d/e/f/. Vždy se přiřadí, tedy pokud existuje správný php soubor, z čehož mi zůstává rozum stát (a nevadilo by mi to, kdyby to zanechalo stopu taky v $_GET, nejlépe se správným indexem).
bohyn
Profil
sirkubador
Nejspis je to neco zdedeneho primo z konfigurace Apache. Doporucuju procist FAQ na hostingu a pokud nepomuze tak kontaktovat podporu.
sirkubador
Profil *
Rád bych. Jedná se ale o lokální server (čistá instalace ubuntu 8.10, krom povolení mod_rewrite jsem na nic nesahal) Apache ve verzi 2.2.9. v /etc/apache2/ jsem k tomu v konfigurácích nenašel vůbec nic, ale pravda musím přiznat, že nevím, co hledat (výraz rewrite nějak nikde není k nalezení). Ještě se podívám dál.
sirkubador
Profil *
Kdyby se dala nějak všechna pravidla resetovat...
I am
Profil *
Asi je to fakt kravina ale ukaž celý obsah toho .htaccess, který ti nešel..

Nechybí ti tam takové ty hranaté závorky za pravidly a hlavně takové to Rewrite_engine on nebo jak to přesně je? :o)
sirkubador
Profil *
Skvělé! Ať žije google a formulka "strange behavior after enabling mod_rewrite". A hned první odkaz. Po dvou dnech pátrání.
V životě by mě nenapadlo, že to způsobí parametr MultiViews v defaultním souboru sites-enabled. Stačilo změnit na -MultiViews a je vymalováno. Budu se muset asi dovzdělat.

http://forums.somethingawful.com/showthread.php?threadid=3010419

@I am: nechybělo (1. řádka, jak jsem psal, fungovala), pak jsem zjistil, že i když vypnu přepisování, smažu .htaccess, restartuju apache, děje se to samé, což bylo zarážející.
sirkubador
Profil *
Každopádně díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0