Autor Zpráva
šneky
Profil *
Zdravím,
mám problém se zápisem mod_rewrite ..... generuji adresy ve dvou verzi (pro kategorii a kategorii se strankou)

1) podstranka.php?kategorie=A >>> mělo by pak vypadnout www.test.cz/a/
tady mám problém .. adresa funguje dobře ve tvaru www.test.cz/a/ , ale tvar www.test.cz/a vypadne ,že neexistuje ....

Jak to prosim upravit, aby to fungovalo s i bez lomitka na konci + byla zachovana druha podminka pro zobrazeni stranky v kategorii . nevim co s tim, par veci jsem zkousel, ale nefungovalo mi nic.

2) podstranka.php?kategorie=A&stranka=text >>> mělo by pak vypadnout www.test.cz/a/text.html (to funguje zatim)


zdroj:
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.[[:alnum:]]+$
RewriteRule ^(.+[^/])$ /$1/ [R=301]

RewriteRule ^([^/]+)/([^/]+).html$ %{DOCUMENT_ROOT}/nove/podstranka.php?kategorie=$1&stranka=$2 [L,QSA]

RewriteRule ^([^/]+)/$ %{DOCUMENT_ROOT}/nove/podstranka.php?kategorie=$1 [L,QSA]
Kajman_
Profil *
I k prvnímu pravidlu si dejte flag L.
šneky
Profil *
Kajman_

:( ja kto bude prsimte vypadat ?

takhle ? RewriteRule ^([^/]+)/([^/]+).html$ %{DOCUMENT_ROOT}/nove/podstranka.php?kategorie=$1&stranka=$2 [L] ?
šneky
Profil *
tak jsem to L daval i nahoru a stejnak to nepomohlo :(((
DJ Miky
Profil
Pravidlo
RewriteRule ^([^/]+)/$ %{DOCUMENT_ROOT}/nove/podstranka.php?kategorie=$1 [L,QSA]
uprav na:
RewriteRule ^([^/]+)/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/nove/podstranka.php?kategorie=$1 [L,QSA]


Ale ještě bys tam měl přidat podmínku, aby to nechytalo i existující soubory:

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^([^/]+)/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/nove/podstranka.php?kategorie=$1 [L,QSA]
Kajman_
Profil *
RewriteRule ^(.+[^/])$ /$1/ [R=301,L]
šneky
Profil *
Kajman_
DJ Miky

doplnil jsem si to tam, ale stále to nenajde soubor , když tam na konci to lomitko neni :(((

www.test.cz/a/ - funguje
www.test.cz/text/ - funguje

www.test.cz/a - nejede :(
www.test.cz/text - nejede :(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0