Autor Zpráva
Zdeněk U
Profil *
Dobrý den,
potřeboval bych malou radu ohledně htaccess. Hledám zápis do htaccess, který by mi pomohl zakázat nebo přesměrovat vsechny url začínající ? respektive domena.cz/?neco. Poradíte s regulárním výrazem? Děkuji.
bohyn
Zdeněk U
Co treba do pozadovaneho adresare umistit .htaccess s:
Deny from all
Zdeněk U
Profil *
Díky za reakci, ale to není úplně to co hledám. Ono je vsechno v rootu, takže bych to odřízl kompletně. Potřebuju pouze zakzát nebo přesměrovat adresy začínající ?
Zdeněk U
Profil *
Asi by to šlo i úpravou konfigu apache, ale do toho se mi moc nechce.
bohyn
V tom pripade mod_rewrite
RewriteEngine on
RewriteRule ^neco  /zakaz.html [L]
Zdeněk U
Profil *
Dík, ale ten otazník mi to tam nebere. Není třeba ten otazník nejaký speciální znak, není třeba to v zápisu nějak ošetřit. Zkoušel jsem něco ve smyslu

RewriteRule ^? /zakaz.html [L]

nebo

RewriteRule ^?(.*) /zakaz.html [L]

ale to prostě "shodí" celej web.
AM_
Proč je vlastně chceš zakazovat? Pokud chceš zakázat předávání info přes query, stačí na začátek souboru index.php dát
$_GET = array();
, výsledek bude stejný a řekl bych i čistější. Pokud daný skript parsuje query string i nějak jinak (třeba přes $_SERVER['QUERY_STRING']), resetovat i tyto.
Zdeněk U
Profil *
Já vím, ale o togle mi vůbec nejde. Trápí mě nějaký chytrák, který mi díky zmíněnýmu "bugu" tvoří duplictní URL na uvodní stránce.
AM_
-nezmínil jsi žádný bug
-jaké duplicitní URL
-jak tvoří
-na jaké úvodní stránce
ukaž, konkretizuj. nechápu.
Zdeněk U
Profil *
Web je neobsahuje index.php, puze index.html který mam presměrovaný na domena.cz/, ale i přesto, že na webu není index.php na adresu domena.cz/?neco se mi zobrazí to samé jako domena.cz/. Zkusím se mrknout do nastavení hostingu jestli to nejde nějak poštělovat, ale řikal jsem si, že se to vyřeší přes regularní výrazy a htaccess.
AM_
To je ale zcela správně, protože za ? se nachází query část URL a tak to i být má, bude dost podivné, když se zadáním query stringu stránka nebude existovat. Vyhledávače by to ale snad neměly indexovat dvojmo...

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: