Autor Zpráva
Europsky_Dzigolo
Profil
Bry,
co mam napisat do .htaccess
aby sa mi z adresy
index.php?page=rofl
spravila
index?page=rofl (vymaze sa .php)
?
Alphard
Profil
mod_rewrite funguje obráceně. Adresa musí být uvedená v tom tvaru, který chcete vidět (index?page=rofl) a Apache zajisti podstrčení nebo přesměrování na soubor index.php?page=rofl.
Europsky_Dzigolo
Profil
ale ja nechapem tomu kodu co sa pise do .htaccess-u
AM_
Profil
Má takovýhle rewrite vůbec nějaký smysl?
Dotazy ohledně mod_rewrite tu přestávají být zábavné - místo toho, abyste se to všichni naučili (je to vlastně jednoduchý regulární výraz), každý si tu nechává svůj rewrite napsat jinými.. http://www.sitepoint.com/article/guide-url-rewriting/
fuckin
Profil *
napis do googlu htaccess generator, s tim to zvladne i 3lete mimino.

AM_
Popravde? Me to taky dela problemy, ono tech zpusobu zapisu je strasne moc...
Majkl578
Profil
zkusil bych to takto:

RewriteEngine On
RewriteCond	%{REQUEST_FILENAME}	!-f
RewriteRule	^([a-z]+)$	/$1.php [R,QSA]
Alphard
Profil
Europsky_Dzigolo:
Koukám, že jsem to pochopil obráceně než ostatní. Dejte sem prosím ukázku odkazu, které máte ve stránce.
Máte v něm
<a href="index.php?page=rofl">

nebo
<a href="index?page=rofl">

?

fuckin:
V .htaccess jde nastavit hodně věcí, ale samotný mod_rewrite je především o regulárech, to ostatní by se naučil i kodér, který ví, jak funguje podmínka.

AM_:
místo toho, abyste se to všichni naučili (je to vlastně jednoduchý regulární výraz), každý si tu nechává svůj rewrite napsat jinými
Kdyby se všichni naučili číst chybové hlášky, používat google (seznam, ...), hledat v manuálech a psát mod_rewrite pravidla s sql dotazy, tak tady nebude (aspoň v PHP a databázích) co řešit :-)
AM_
Profil
Jasně, spíš mě v tomhle tématu zajímalo, k čemu je tohle dobré - přátelské URL to netvoří, přijde mi to jako jakýsi popud z pocitu "to .php tam působí blbě" neopodstatněný ničím, co by to řešilo. A tohle je zrovna jednoduchoučký regulár (viz majkl578ovo řešení), žádná ze záludností.
Kajman_
Profil *
Myslím, že v mod_rewrite je spousta záludností. Např. Majklovo řešení se zacyklí při nenachystaném php pro neexistující soubor (požadavek). Reguláry jsou možná v pochopení rewrite to nejlehčí, ale tím to rozhodně nekončí ;-)

http://latrine.dgx.cz/hadanka-znate-mod_rewrite
Majkl578
Profil
Kajman_
trochu nechapu kdy se to ma zacyklit? pokud soubor existuje, tak se nic neprovede :-\
Kajman_
Profil *
Majkl578
Pardon, nezacyklí... ta přidávaná tečka tomu vlastně zabrání.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0