Autor Zpráva
lukash
Zdravím,
snažím se pomocí .htaccess (respektive mod_rewrite) nastavit, aby se po přejití na URL www.neco.cz/neco/ zpracoval skript www.neco.cz/neco.php (jinak řečeno chci aby byli url "hezčí", tedy bez .php)

Už jsem vyzkoušel asi milion návodů včetně toho na jakpsatweb a nakonec se mi to podařilo rozjet pomocí tohoto:
RewriteRule ^(.+)/$ $1.php [QSA,L]

Problém je, že to přepisuje úplně všechny URL, takže nefunguje css, obrázky apod.
Včera jsem viděl mod_rewrite poprvé v životě, takže se v tom zatím moc nevyznám (a z různých návodů to taky nejsem schopen ošetřit).
Prosím tedy o radu, jak zajistit (asi pomocí nějaké podmínky RewriteCond ??), že se budou přepisovat pouze .php soubory a ne například .css soubory a obrázky.

A ještě jeden dotázek: Mohl by mi někdo napsat pravidlo pro přesměrování index.php na www.neco.cz? Asi jsem totálně neschopný, ale prostě mi to podle žádného návodu nejde... Díky moc.
Fergi
skus zadat místo styl.css tak /styl.css to samé u obrázků (misto img/neco.jpg tak /img/neco.jpg)
a rewrite pro index mas tu i s přesměrováním
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^/?$ index.php [L]

RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f 

RewriteRule ^index.php / [L,R=301,NE]

teď to čtu ještě jednou ... snad sem pochopil správně že chceš z neco.cz/index.php přesměrovat na neco.cz ?!
lukash
Díky za odpověď, ale /styl.css nefunguje, ani to přesměrování z index.php (zdá se že cyklí nebo něco takového) Fakt nevím co dělám špatně :-/
Fergi
to je divne... me to funguje bezproblemu :(

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: