Autor Zpráva
Kajman_
Profil *
Přidejte si nápady, co by se mohlo ve faq zmínit.

Z rewrite asi

test, zda je rewrite povoleno a zapnuto
#pouze pro test! (jakykoli pozadavek presmeruje na tuto diskuzi)
RewriteEngine On
RewriteRule .* http://diskuse.jakpsatweb.cz/ [L]


obecné pravidlo, které vše předhodí sktiptu index.php
RewriteEngine On
#pokud je to zanorene v nejakem adresari, uvedte ho za /
RewriteBase /
#ignoruj vsechny opravdove adresare
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#ignoruj vsechy opravdove soubory (php skripty, obrazky, styly)
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#vsechno ostatni necha vygenerovat index.php (ten se musi rozhodnout podle promenne url, zda stranka existuje a jaky ma mit obsah)
RewriteRule ^(.*)$ index.php?url=$1 [QSA,L]
Aesir
Profil
Možná pár odkazů na nejznámější a nejpoužívanější LAMP distribuce?
WAMP
XAMP
Zend Server CE
a zejmě nějaké další.

Edit:

pokud má být součástí i .htaccess, tak možná:

- jak ho povolit v konfiguraci Apache
- základní zaheslování
- zapnutí / vypnutí procházení adresářů
Alphard
Profil
Často se objevuje problém s jakým loginem se přihlásit k databázi (většinou root bez hesla), jen nevím, jestli to spadá sem nebo do databází.

Máme tě považovat za nového hlavního moderátora této sekce?
Raq
Profil *
Mozna bych sem dal co vsechno je dulezite nastavit aby to neslo napadnou hackery. Jako napriklad aby se nedal zobrazit .htaccess v prohlizeci nebo aby se nikdo nedostal do jineho adresare nez www apod.
radas
Profil *
často se tu řeši zpracovaní formulařu, hlavně checkboxy a radio, jestli jsou zaškrkle, případně když se s nimi musí pracovat jako s polem (array)
Chamurappi
Profil
Reaguji na radase:
To ale nesouvisí s konfigurací webového serveru (tedy s .htaccessem a spol.), ale spíš s PHP, které má vlastní FAQ.
radas
Profil *
jaj, ja to bral jako rozšířeni FQA i v oblasti PHP, servru atd...takže nic...
SwimX
Profil
Navrhuji sem přidat odpověď na otázku: Jak odeslat email? Tedy nějaké nastavení SMTP na localhostu.
Kajman_
Profil *
Možná by se hodilo nějaké povídání, co všechno ovlivní virtuálně vytvořená adresářová struktura.
nightfish
Profil
Při instalaci WAMP/XAMP uživatelé často narážejí na to, že mají zablokovaný port 80 jinou aplikací. Hodilo by se mít návod, který jim pomůže zjistit co a jak.
__construct
Profil
Dosť často sa pýtajú ako na presmerovanie "multiplicitných" (divne slovo :-)) adries (bez www, s wwww, bez www s index.php, s www a index.php) na jednu adresu; presmerovanie na subdomény; SEF URL
Kajman_
Profil *
U rewrite asi zmínit možnost zapnutí rewrite logu na vlastním serveru k analýze, co pravidla dělají.
Chamurappi
Profil
Kdy vlastně to FAQ založíte? Už rok shromažďujete návrhy…
candiess
Profil
Mohlo by se taky šiknout nastavení Virtual Hosts, sám s tím mám problém a určitě nebudu jediný, google je toho sice plný, ale chtělo by to sjednotit jedno funkční řešení.. Díky :)
Davex
Profil
Tohle nestačí? Apache Virtual hosts - ako na to
Darker
Profil
Zablokování tajných souborů a složek:
Parametr F pro MOD rewrite.
RewriteRule ^slozka/(.*?)$ - [F]
RewriteRule ^soubor.php$ - [F]

Zapnutí komprimace pro statický obsah:
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE image/png

<FilesMatch "\.(js|css|html|htm|php|xml|png)$">
SetOutputFilter DEFLATE
</FilesMatch>

Hlavičky týkající se cache:
ExpiresActive On
#Defaultní hlavička expires
ExpiresDefault A0
#Hlavička pro obrázky gif - 60*60*24*60
ExpiresByType image/gif A5184000
#Slovní vyjádření
ExpiresByType image/png "access plus 2 months"


Nijak jsem se nerozepisoval, nevím jestli je to doopravdy užitečné. Jsou to věci které jsem potřeboval několikrát za poslední půlrok.
Kajman
Profil
Davex:
Není lepší v přesměrování na Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Stránky s adresou bez koncovky přidat RewriteBase? Teď si ale nejsem jistý, co bez něj zlobí... u relativního přesměrování možná někdy zlobívalo, když byl documentroot jinak nastavený.
Davex
Profil
Kajman:
O RewriteBase jsem přemýšlel, ale ve většině případech by nemělo být potřeba, takže jsem ho vynechal.

Většinou to zlobí, když je na serveru ještě jiné přepisování, jako třeba rozhazování domén do adresářů. Relativní přesměrování asi zlobí ve stejném případě. Když tam jiné přepisování nebude, tak by to mělo fungovat.

Plánoval jsem, že budu pravidla průběžně upravovat, až s nimi někdo bude mít zásadní problémy.

Takže přidat RewriteBase / a upravit RewriteRule ^(.+)\.php$ http://%{HTTP_HOST}/$1 [L,R=301,NE]?
Kajman
Profil
Oki, můžeme to zatím nechat tak, oboje naráz asi není potřeba, buď jedna nebo druhá úprava by měla stačit (ale už si vůbec po těch letech nejsem jistý, jestli to je opravdu potřeba :-).
Davex
Profil
Doplnil jsem Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Jak zapnout modul mod_rewrite v Apache.

Ještě se tam musí zakomponovat Options +FollowSymlinks. Hotovo.

Zapnutí .htaccess pomocí AllowOverride All by mohlo být ve stejném bodě, protože to spolu souvisí.
Tori
Profil
Ad #pouze pro test! (jakykoli pozadavek presmeruje na tuto diskuzi): Používá/zkouší to někdo často, nevíte? Možná by bylo lepší tam dát spíš www.example.com, aby se nezatěžovala diskuse. (Ale teď koukám, že ta se dál přesměrovává na http://www.iana.org/domains/example/, tak aby to zas začátečníky nepletlo.)
Kajman
Profil
Tori:

Občas někdo píše, že to zkoušel a že to funguje. Těch pár dočasných přístupů z toho zdroje se v běžném provozu ztratí jako kapka v moři.
Davex
Profil
Reaguji na sebe [#18] a Kajmana: doplnil jsem http://%{HTTP_HOST}/ do přesměrování. Relativní cesta by asi opravdu nemusela fungovat hodně často.
DJ Miky
Profil
V pravidle pro testování se asi projevilo automatické nahrazení odkazu v rámci diskuse titulkem cílové stránky, takže tam teď místo adresy je:
RewriteRule .*      Diskuse JPW [L]

(Nebylo by obecně lepší vypnout toto nahrazování uvnitř [pre]?)
Davex
Profil
DJ Miky:
Ve FAQ jsem opravil.

Vypadá to, že se při úpravě odstraňuje rozbíječ [!], který by měl zůstat.
_es
Profil
Vo vlákne označenom ako Konfigurace webového serveru » Řešení některých častějších problémů (FAQ) by logicky malo byť aspoň uvedené, čo je pod tým „webovým serverom“ myslené. V tom vlákne to je vlastne Apache HTTP Server, no mohli by byť aspoň spomenuté iné serveri, respektíve by malo byť už z nadpisu jasné o čom vlákno je.
Davex
Profil
Doplnil jsem nadpis, že jsou to nastavení pro Apache. Na jiné servery se tu skoro nikdo neptá, tak proto se tam o nich nic nepíše.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0