Autor Zpráva
4li3n
Profil
Dobrý den,
nainstaloval jsem EasyPHP 3.0 a nemuzu za zadnou cenu rozchodit .htaccess a s tim spojeny rewrite mod :-( poradite nekdo co s tim? mod_rewrite sem povolil, ale ze dvou radku, co vsude radi, tam jeden chybi uplne, kdyz kouknu do phpinfo tak mod_rewrite je zapnuty, hadam proto, ze neni povolen .htaccess, muze nekdo poradit?
Aesir
Profil
4li3n:

V konfiguraci Apache hledejte direktivu AllowOverride v sekci <Directory> pro kterou to chcete povolit, pokud je tam
AllowOverride None

tak to přepište na
AllowOverride All

a restartujte Apache.
loki
Profil *
mám ten istý problém, zmenil som AllowOverride na All a ide mi (predtým nešlo) len chybové hlásenie, pri nenájdení stránky "ErrorDocument 404 /html/error.html". Keď však napíšem do htaccess "RewriteEngine on", tak mi na localhoste vypíše

Chyba serveru!

Nastala vnitřní chyba a server nebyl schopen dokončit Váš požadavek. Buď je server přetížen, nebo došlo k chybě v CGI skriptu.


čo s tým ? (verziu EASYPHP mám tiež 3.0)
Aesir
Profil
loki:

Pravděpodobně chyba v .htaccess, více napoví log serveru. Ten hledejte nejspíš někde v adresáři log, tam kde máte nainstalovaný EASYPHP.
loki
Profil *
no, výpis z logu je nasledovný:

Neplatný príkaz 'RewriteEngine', možno chybný alebo definovaný modul nie je zahrnutý v konfigurácii servera

ten príkaz je napísaný ale dobre . Nechápem :-/
Aesir
Profil
loki:

Nemáte povolené rozšíření mod_rewrite, najdete jej zakomentované v konfiguraci Apache. Odkomentujte a restartujte Apache.
loki
Profil *
jasné, funguje, dik za rady :)
loki
Profil *
ešte jeden dotaz , nech nezakladám zbytočne ďalšie vlákno:

RewriteRule hardware-([a-zA-Z0-9-/]+)$ index.php?op=read_news&URL=$1


Keď dám za hardware lomítko (hardware/) , php to vyhodnotí ako adresát a tak ma pošle do imaginárneho adresára hardware, kde nič nie je. Ako tam mam dať to lomítko ako znak ?
4li3n
Profil
Dobry den, pisu podruhe, stale sem neprisel na to, jak povolit mod rewrite, vsude radi odkomentuj dva radky, ovsem ja jsem nasel jen radek s
LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

ten druhy jak vsude radi:
AddModule mod_rewrite.c


nemuzu nikde najit, takze jsem uvizl na tomto: .htaccess povoleny dle rad nahore, odkomentovany loadmodule na rewrite mod a porad nic, jelikoz jsem nenasel druhy radek, nebo ta chyba je nekde jinde
misan
Profil *
Jeste je treba prepsat AllowOverride z None na All v <Directory "C:/PROGRA~1/EASYPH~1.0/www">

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0