Autor Zpráva
Levelson
Profil *
Potřeboval bych do htaccess vymyslet podmínku, že se stránka http:mojedomena.cz/admin.html zobrazí pouze majiteli přesně dané IP adresy a pokud bude mít jinou IP aby se mu zobrazila stránka error.html
Má někdo tip jak to udělat?

Díky předem
Radek9
Profil
<Files "admin.html">
deny from all
allow from tvoje_ip
</Files>
Joker
Profil
Jinak možná bych raději udělal celý adresář admin a tu stránku dal tam - do budoucna by to řešilo problém, když bude potřeba víc "adminských" věcí.

Ještě bych dodal, že záleží i na nastavení order.
Pokud je "order Allow, Deny", nesmí tam být to deny from all.
Levelson
Profil *
Ještě bych dodal, že záleží i na nastavení order.
Pokud je "order Allow, Deny", nesmí tam být to deny from all.


Této poznámce nerozumím, nevím jak mám nastavené Order Allow... nikde ho v současném htacces nemám psané... změna na adresář bude nyní nemožná je to už hotový CMS, který jsem nedělal já...
Joker
Profil
Levelson:
nevím jak mám nastavené Order Allow... nikde ho v současném htacces nemám psané
V tom případě by výchozí hodnota měla být Deny,Allow

Této poznámce nerozumím
Je to takhle:
order Deny, Allow = Koho přímo neodmítnu, pustím. Tj. projde ten, kdo není v deny anebo je v allow

order Allow, Deny = Koho přímo nepustím, odmítnu. Tj. projde ten, kdo není v deny a zároveň je v allow

Tzn. při použití order allow, deny direktiva "deny from all" zablokuje všechny, i když je dám do allow (protože pokud je někdo v allow i deny, je výsledek "odmítnout")
Stejnětak obráceně: Při použití deny, allow direktiva "allow from all" propustí všechny, i když budou v deny.
Levelson
Profil *
díky moc Joker, zase jsem chytřejší :-)... Radkovi dík za zápis... netušil jsem že se používá <files></files>
Pujdu to testnout

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0