Autor Zpráva
Werewolf
Profil
Zdravím.

Potřeboval bych nějaký balíček, ve kterém je

• Apache s mod_rewrite
• Podpora PHP4/5, CGI, Perl, Python a ASP/.NET
• MySQL + PMA
• FTP(S)
• CRON
• SMTP, POP3(S), IMAP(S) atp. + webmail
• možnost SSL
• statistika přístupů

a hlavně
• webová administrace, která umožňuje přidání subdomény, založení FTP přístupu k adresáři/subdoméně, založení databáze, vytvoření CRONu


Neznáte nějaký takový (popř. jednotlivě, ale kompatibilní s web. administrací), prosím? Díky všem
fandaa
Profil
Werewolf
Na tohle je IMHO nejlepší vlastní server s administrací PLESK. Sice je třeba si občas s nečím pohrát, ale jinak to beží jak má. Perl a Python se dají doinstalovat. Na ASP.NET by to asi chtělo server s Windowsem, ovšem to jsou peníze navíc. Možná se to dá taky doinstalovat.

Edit: Našel jsem jako modul pro Linux perl-Apache-ASP, ASP.NET zřejmě poběží pouze na zmíněných Windowsech.
Werewolf
Profil
fandaa:
Já nemluvím o hostingu. Já chci mít toto na SVÉM VLASTNÍM serveru...
Mastodont
Profil
Balíček obsahující PHP i ASP.NET podle mne neexistuje. To jsou dva zcela rozdílné cíle.
Werewolf
Profil
Mastodont:
No dobrá... Tak jen PHP. Na ASP.NET moc nezáleží...
Timy
Profil
Mastodont
Nevím jestli se tomu dá říkat balíček, ale umí to IIS.
Werewolf
Profil
Timy:
Jen poznámka: Nedočetl jsem se o internetové administraci. Je tam?
Hm... Pokud je to možné, chtěl bych mít tento software na vlastním serveru. Doma. Je to možné?
Timy
Profil
fandaa
ASP.NET zřejmě poběží pouze na zmíněných Windowsech.
To by taky neměla být úplně pravda, lze to provozovat na Mono.
pEeLL
Profil
Timy
jj to mas pravdu ale Werewolf chtel Apache s mod_rewrite

jinak jako dobry balicek k prvni casti by poslouzil xampp.
ohledne te administrace mimo plesk treba cpanel ...
Mastodont
Profil
Timy
IIS je server. To já vím, že PHP lze provozovat i nad IIS. Balíčkem se ale rozumí něco jiného ... (i když IIS by v něm být mohl, Apache tam bývá běžně)
Werewolf
Profil
pEeLL:
Xampp mám...
Ovšem... Jsou administrace jako Plesk/CPanel kompatibilní s jakýmkoliv balíčkem?
Mastodont
Profil
Werewolf
A máš poslední XAMPP? Ten je totiž trochu promakanější než dříve, obsahuje přímo v sobě i Perl a třeba ZF.
Werewolf
Profil
Mastodont:
Asi ne... Stáhnu si ho...
A internetová administrace, což je pro mě nejdůležitější, tam je nebo se dá aspoň doinstalovat?

Edit: Je to 1.7.2?
Mastodont
Profil
Werewolf
Ne, xampp je balíček pro vývojáře. Administraci ti neporadím, zkus třeba ten Plesk.
fandaa
Profil
Timy
Hloubě jsem to nestudoval, ale je to tedy možné, pravda.

Werewolf
Nevím sice na co přesně je Plesk napojený, ale zkusit to můžeš. Ani jsem nevěděl, že licence pro 1 doménu je zdarma - viz. http://www.parallels.com/download/plesk/products/.

Edit: Ale jak se dívám, budeš muset mít buď nějaké Linuxové distro, nebo Windows Server - požadavky Plesku (rozklikni Requirements). cPanel se dívám běží na velmi zúženém počtu OS - požadavky cPanelu,
Werewolf
Profil
fandaa:
Ano... Neexistuje nějaký bezplatný administrační systém, pro který se nemusím registrovat někde na webu?

Edit: Nějak jsme si nerozumněli... Ikdyž je to moje chyba. Já hledám bezplatný administrační systém a bezplatný balíček PHP, CGI, Perl, Pythonu, MySQL, Ms SQL a PostgreSQL.
fandaa
Profil
Werewolf
Zvol Plesk. Je intuitivní a vyznáš se v něm hned (anglicky předpokládám umíš).

Neexistuje nějaký bezplatný administrační systém, pro který se nemusím registrovat někde na webu?
Když už je zdarma, tak tě alespoň ta registrace nezabije, ne?
Werewolf
Profil
fandaa:
No dobře.. Akorát mi ještě pořád nedošel registrační mail...
fandaa
Profil
Werewolf
Mají to tam s maily nějaké zasekané. Vydrž max. půl dne a máš mail.
Werewolf
Profil
fandaa:
No dobře... A jaká je nejnovější verze XAMPPu?
pEeLL
Profil
jeste dalsi administrace levnejsi nez plest a cpanel je http://www.directadmin.com/
a pokud bys chtel neco zadarmo tak sem nasel http://www.webmin.com/
Werewolf
Profil
pEeLL:
Díky
Werewolf
Profil
Neznáte někdo takový balíček, ve kterém je CGI, Perl a Python?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0