« 1 2 3 »
Autor Zpráva
sexsamba2
Profil
Zdarec, potreboval bych pomoct:

1. Jaký je nejlepší systém pro WebServer
2. Co mám použít za programy, abych spustil http;Ftp;mysql a vše další
3. Konfigurace lan sítě:
- nastavení portů
- co vše bych měl vědět
4. zabezpečení

Když mi někdo pomůže k ůplnému spuštění získá 1Gb na hostingu
pEeLL
Profil
1, podle me je to naprosto jedno. linux, mac, windows. jen je dulezite aby admin stim systemem umel. neni nic horsiho nez linux a clovek co ho vidi podruhe vzivote
2,http server - napr apache, ftp server - napr filezilla, mysql - mysql. Dalsi opet zalezi co potrebujes
3, pokud se v nastaveni nevyznas nech si to nastavit od nekoho zkusenejsiho
4, viz bod3
sexsamba2
Profil
No ja chcu zalozit webhosting, potrebuju poradit s celym nastavenim. PHP uz zvladnu

pripojeni mam pres WIFI :

AP - client => (wan) Router => AP - client (místní síť) => Server

Potrebuju vedet co mam nastavit v routeru abych spustil spravne porty.

na server sem stahl Zend Controller
Yur4Y
Profil
Ospravedlňujem sa, že budem off topic, ale nedá mi. sexsamba2, naozaj chcete zakladať webhosting a nemáte ani základné znalosti o konfigurácii servera?
sexsamba2
Profil
Yur4Y... sry, ale neviem ze ludia spadli z visne :) a hned znali vsechno.

Pls. smazte tento a jeho prizpevek ;)
pEeLL
Profil
sexsamba2
AP - client => (wan) Router => AP - client (místní síť) => Server
to mam chapat tak ze server bude pripojeny pres wifi? to snad ne.
sexsamba2
Profil
Ano, server bude pripojeny pres Wifi, ale pripojeni se bude menit za mesic

Modem => (wan) router => Server (LAN)

Prozatim musim server nastavit, a otestovat ho. Po te se muzu pripojit na 50MB/s . Do te doby se mi to nevyplati.
Radek9
Profil
sexsamba2:
Jinak, máš veřejnou IP?
sexsamba2
Profil
Jasne :)

Ap je nastavene v rezimu Client, cimz sem svedl do WAN conectoru Routeru :) Kde je nastaveny DHCP
sexsamba2
Profil
Takze:

Kdyz mi tu nekdo Udela Presny postup s nastavenim. Tak dostane 5GB prostoru na rok zdarma a pak s 50% slevou ;)

Ti co pomuzou Dostanou 25% slevu ;)

Tak se cinte
mrZ
Profil *
za 50GB hosting pro muj web bych se ti do toho mozna pustil :) jinak presny postup nevim ze by nekde byl pokud jo tak sem s nim.. a nebo treba s knizkou :)
nightfish
Profil
stáhni si nějaké ububuntu a naklikej co potřebuješ
Hitman
Profil
nightfish

Asi bude mít spíš problém se zapojením, nebo to je jednoduché?
Davex
Profil
sexsamba2
Návodů je všude spousta, vyber si nějaký na HowtoForge. Jen se obávám, že bez nějakých zkušeností s provozem sdíleného serveru to moc dlouho nepoběží.
nightfish
Profil
Hitman
Asi bude mít spíš problém se zapojením, nebo to je jednoduché?
inu zapojí síťový konektor do správné zdířky a bude...
osobně se domnívám, že každý, kdo chce provozovat z internetu dostupný server, měl by o celé problematice alespoň něco tušit, což kolega sexsamba2 soudě podle dosavadního projevu nesplňuje...

EDIT: mea culpa - pominul jsem možnost, že by si zaplatil někoho, kdo tomu rozumí, kdo mu to rozběhá a bude to udržovat
Joker
Profil
sexsamba2:
<mimo-téma>„Yur4Y... sry, ale neviem ze ludia spadli z visne :) a hned znali vsechno.
Jasně, žádný učený z nebe nespadl. Jenže učit se na ostrých webech klientů a brát za to od nich peníze mi přijde vůči těm klientům jako sviňárna.

Doporučil bych asi takovýto postup:
1. Studium. Návody, manuály,...
2. Vyhrabat někde starší počítač a vyrobit si z něj pokusný webserver v místní síti. Vyzkoušet si na něm různé instalace, funkce a nastavování.
3. Zkusit se přifařit k provozování nějakého reálného webserveru, nebo si rozjet svůj vlastní.

...alternativa je věnovat se jen finančně-obchodní stránce věci a na ty počítačové věci si najmout někoho, kdo tomu rozumí.</mimo-téma>

K tématu:
ad 1. + 2.
No v tomhle případě bych asi doporučil Linuxové řešení, LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP). Nemusejí se platit licence, jednodušší na instalaci a je o tom hodně napsáno kde všude. Spoustu Linuxových distribucí stačí jen správně nainstalovat a vše potřebné tam běží hned po instalaci (druhá strana mince je jak dlouho po té instalaci to vydrží fungovat v režimu sdílený webserver spravovaný uživatelem s nulovými znalostmi).

ad 3. + 4.
Jo... to je právě ono. Ten důvod, proč si nestačí přečíst "Webhosterem snadno a rychle" a druhý den rozjet hostingovou firmu.

server bude pripojeny pres Wifi
Paráda; Na vysvětlování klientovi, že mu nejede web protože prší, bych si i koupil lístky ;-)

Hitman:
Asi bude mít spíš problém se zapojením, nebo to je jednoduché?
Podle mě zapojit počítač do sítě a nějak na něm rozběhnout webserver zvládne při troše štěstí cvičená opice.
Daleko horší bude ten webserver nastavit tak, aby odpovídal tomu konkrétnímu použití, aby uživatelé měli přiměřená práva, aby to nikdo nehacknul, aby blbý skript na jednom webu neshodil celý server... a hlavně: Když se pak vyskytne nějaký problém, nekoukat na to jak tele na nová vrata.
sexsamba2
Profil
Jocker

1. učím se rychle : dělám tuning pc
2. znalost software ze mě nečiní bl.... , s SW se učím rychle
3. server bude na wifi jenom ve zkušebním provozu na mých vl. stránkách pak bude připojen na 50:50Mb/s podle zatizeni pak na 100:100Mb/s

4. Pokaď bys mi poradil, byl bych rád ;)
Stačí mi jen názvy a verze SW

Zkušební server je P3 500MHz 256ram, zakopeny server je p4 4jadro 3.0Ghz dvouprocesorova deska 16GB ram ;) max kapacita 52TB
Joker
Profil
sexsamba2:
Jocker
Joker, bez c, kdyžtak stačí kliknout na jméno a zkopíruje se do příspěvku ;-)

učím se rychle
To je dobře, ale na provozování profi hostingu by to chtělo i nějaké zkušenosti... I když pokud by to bylo "Teď se chci učit a jednou chci provozovat hosting", tak to je něco jiného, to je lepší přístup :)

Pokaď bys mi poradil, byl bych rád ;)
Potíž je, že tohle není konkrétní problém, tohle je "Jak založit a spravovat sdílený webhostingový server", to je téma skoro na knihu.
Jinak já teda pár webserverů na Win/Lin platformách rozchodil a i s nastavením jsem si hrál, přesto bych si asi netroufl provozovat webhosting.

Stačí mi jen názvy a verze SW
Moje doporučení jsem psal výše... platforma LAMP = Linux, Apache, MySQL a PHP
Linuxové distribuce obvykle nabízejí vše potřebné už při instalaci systému jako volitelné komponenty, nebo to dokonce instalují už ve výchozím nastavení instalace.
sexsamba2
Profil
Joker

Souhlasím stebou, mi prozatím na naučení stačí abych spustil WebServer.

Chcu založit stránku o tom jak takový webServer Založit.

Po tom co se naučím vše potřebné založím něco jako ****** nebo **********. Potom zakoupím druhý server už jako zkušenější uživatel založím webhosting. To je můj plán.

Každý hosting začínal na 0. Zkušenosti zbírá každý znás a furt je čemu se učit.

Tedy nainstaluji Linux. Apache, mysql a PHP pak mi poradíte s nastavením.

Ubuntu by mělo stačit ne ?
Bubák
Profil
Ubuntu by mělo stačit ne ?
Před otazníkem se nepíše mezera.
http://zdrojak.root.cz/clanky/hostujeme-php-aplikace-na-windows/
Přečti si také diskusi k článku.
nightfish
Profil
Tedy nainstaluji Linux. Apache, mysql a PHP pak mi poradíte s nastavením.
možná bude lepší přidělit ti nějakého znalého člena místní komunity, aby ti byl 24 a více hodin denně při ruce, aby za tebe řešil nastalé problémy a ve volném čase ti dával školení o tom, jak to celé funguje, jak se to zabezpečuje, na co je třeba brát ohled atd. atd.
Joker
Profil
sexsamba2:
založím něco jako ****** nebo **********
To asi nebyly nejlepší příklady :-)

Ubuntu by mělo stačit ne?
Ano, na Ubuntu lze provozovat webový server, jeden takový mi tu právě běží :-)

Bubák:
Článek pěkný, bohužel alespoň pro mě trochu degradovaný tím, že s jeho autorem mám zkušenost jako s fanatikem neostýchajícím se ve jménu "své pravdy" používat zavádějící a lživé argumenty (ostatně viz i článek: Linux je vylíčen jako problematická platforma na základě porovnání Windows virtuálního serveru ne s Linuxovým virtuálním serverem, ale s místem na sdíleném Linuxovém hostingu, což mi přijde jako jablka a hrušky. Argument, že při potřebě jiných databází než MySQL je potřeba přejít na Windows hosting, je pak vyloženě nepravdivý).

Můj názor je ale takový, že alespoň zpočátku bych si nekomplikoval život a používal technologie, které jsou v daném prostředí "doma". Tj. buď Windows, IIS, .Net a MSSQL, nebo Linux, Apache, PHP a MySQL, případně SQLite nebo PostgreSQL. Ušetří to problémy.
Kombinovat to je dobré až ve chvíli, kdy do už rozjetého prostředí chci dostat technologii "z druhé strany".
Bubák
Profil
Joker
Článek pěkný, bohužel...
Právě proto jsem doporučil přečíst diskusi pod článkem, několikrát je v ní zmíněo Ubuntu, třebas:
...„třeba Debian/Ubuntu, které se spravují (alespoň pro začátečníka) snadněji. Existují webové administrační nástroje, jak pro apache, tak mysql, takže ta příkazová řádka nebude nutná.
imploder
Profil
Můžete si taky pořídit "jabkový" server, který má prý administraci dost schůdnou i pro lamy... mezi jeho výhody patří, že OS na něj stojí "jen" 10 tisíc.
http://www.apple.com/server/macosx/servers-made-easy.html

Snow Leopard Server costs just $499 for an unlimited number of clients, a fraction of what other server operating systems cost.
to je fakt vtipný :-D
Thomas123
Profil
Zkus mrknout na můj návod:
http://profiweb.net/blog/jak-na-linuxovy-server-kompletni-navod-krok-za-krokem.a73.html

Jinak dávat si na Webserver Windows, no nevím, ale jsem zvyklý pracovat s minimálními náklady. Jinak to stejné bych řekl o Macu, Linux je na server jasná volba - bezpečnost, ovladatelnost, apod.
sexsamba2
Profil
Thomas123

Uz du na to, bezva návod ale jeste tam chybi to FTP ;)
Thomas123
Profil
FTP je dneska nebezpečností zbytečnost, bohatě stačí bezpečné WinSCP pro přenos souborů, ale protože se mi hromadí dotazy právě na FTP, tak už připravuji dodatek. Pokud chceš ale hosting na úrovni, tak doporučuji něco jako SFTP (což by mělo být FTP přes SSH nebo tak něco) nebo FTPS (FTP zabezpečné SSL). Ani jedno jsem zatím neměl čas studovat. Jinak pokud postupuješ podle mého návodu, tak pro webhosting doporučuji zablokovat ještě více PHP fcí, některé se dají najít na stránkách různých hostingů, aby lidé věděli "s čím mají počítat".
Thomas123
Profil
Ad, jako poštovní server samozřejmě postfix apod.
sexsamba2
Profil
JJ vim, ale nektere Funkce Blokovat nebudu, zadam automatickou zalohu SQL, jako kazda spolecnost. jakmile to nastavim vsechno tak mam dotaz,

kdyz vytvorim treba

root/1web server.phoenix-team.cz

jak vytvorim

root/2web server.tuning-pc.cz

?
dik moc. ten navod je extra
Thomas123
Profil
Nějak jsem nepochopil, co máš na mysli.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0