Autor Zpráva
Unzoned55
Profil *
Ahoj všichni,
rozjíždím web, na němž mám extrémně vydařené wallpapery.

Je to udělané tím stylem, že zmenšenina (náhled) wallpaperu (asi 500x300 px) je na uložen na mé stránce, po kliknutí na tuto miniaturu dojde k přesměrování na stránky autora wallpaperu. Navíc u každé tapety je uvedeno jméno autora i texotvý odkaz. Chci se zeptat, zda proušuji autorský zákon.
H13
Profil
No to je celkem zajímavej dotaz, to by mě taky zajímalo. Na jednu stranu musí být autor wallpaperů rád, že někdo propaguje jeho obrázky a vytváří odkaz na jeho stránky, na druhou stranu mu může vadit, že místo na jeho stránky uživatelé chodí na jiné stránky? A co vyhledávače? Ty v podstatě dělají to samé (pokud hledáš obrázky) pak se ti ty obrázky zobrazují ve vyhledávači a vedou na konkrétní stránku?
ninja
Profil
De ieure je to nedovolené užití cizího díla, o citaci se nejedná. De facto to ale autorům vadit nebude.

H13: tak tím (a nejen tím) vyhledávače autorský zákon porušují. Ale oprávněným autorům to (většinou) nevadí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0