Autor Zpráva
valecekm
Profil
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak je provedené to, že MP3 download weby všude píší, že za porušování autorských práv nenesou odpovědnost, protože dané mptrojky nejsou uloženy na jejich serverech, takže tuto odpovědnost nesou zmíněné servery kde jsou soubory uloženy. Ale přitom tyto download weby umožňují přehrávání těchto mp3 (sice ze vzdálených serverů, ne odnich) za což by podle všeho měli také platit, nebo se zde poslech této hudby ze vzdál. serv. nepočítá?

Chtěl jsem původně do jedněch stránek vložit object na přehrávač, který je umístěn na mých stránkách a přez něj přehrávat hudbu ze vzdálených serverů, třebas wrzuta.pl (atd). Ovšem když jsem vešel na stránky OSA a pročítal a pročítal, tak jsem dosěl k tomu, že i za jakýkoli poslech(který není zkrácen, v horší kvalitě a nevybízí ke koupi alba nebo dané mp3) bohužel něco musíte z kapsi utrousit.

Tak bych se chtěl zeptat, jestli se to může, nebo jestli známé i méně známé download weby mp3 souborů musí platit opravdu za poslech hudby(ikdyž to přehrávají na svých stránkách, ale ze serv. se kterými nemají nic společného a mp3 jsou uloženy na těchto serv.)?
Radek9
Profil
valecekm:
nebo se zde poslech této hudby ze vzdál. serv. nepočítá?
Počítá. Klíčové je to, jestli je na webu možnost si hudbu poslechnout nebo ne. Kde je to umístěno je v tomto případě jedno.

Zkus ještě napsat ninjovi a optat se ho.
Joker
Profil
valecekm:
jak je provedené to, že MP3 download weby všude píší, že za porušování autorských práv nenesou odpovědnost
No normálně, prostě si to tam napíší.
Ale že to tam je napsané ještě neznamená, že to tak je i ve skutečnosti.


Tak bych se chtěl zeptat, jestli se to může, nebo jestli známé i méně známé download weby mp3 souborů musí platit opravdu za poslech hudby
Podle mě MP3 download fóra a podobní nic neplatí a prostě spoléhají na to, že se na ně nepřijde.

Jinak tím, že na webu je jen plugin pro přehrávání obsahu a veškerý vnitřek pluginu je plně v režii nějakého jiného subjektu by se myslím šlo hájit v případném konfliktu, ale tak jako tak po Vás budou chtít, pokud obsah bude nelegální, ten plugin ze stránek odstranit.
valecekm
Profil
Joker
Podle mě MP3 download fóra a podobní nic neplatí a prostě spoléhají na to, že se na ně nepřijde.

No jako nechci zde zmiňovat dané weby abych někoho nepohoršil, ikdyž o pohoršení nemůžeme mluvit když je tomu tak, že :-), ale je fakt zajímavé, že se o takové projekty(ne zrovna malé ty známější) OSA nezajímá a nechává se to projít. Kdybych založil server na kterém by bylo pouze takové poslouchání a ne download, tak by to asi nedopadlo moc dobře(ikdyž by to bylo z jiných serv.) a tu to prochází. Nejsem rejpal :-D ať to prochází, ale bylo by fajn kdyby to procházelo i jinde.

Radek9

Zkus ještě napsat ninjovi a optat se ho.
Proč zrovna jemu, je do tohoto zasvěcen?, nerad bych ho totíž otravoval osobníma problémama na email.
Nox
Profil
valecekm
Pokud vím tak má právní vzdělání...no třeba se tu objeví sám od sebe
Radek9
Profil
valecekm:
Proč zrovna jemu, je do tohoto zasvěcen?, nerad bych ho totíž otravoval osobníma problémama na email.
Ninja je právník ;-)
valecekm
Profil
Radek9
Nox

No počkám jestli sem nekoukne sám, až pak bych kdyžtak napsal(doufam že nebudu smeten z povrchu zemského zato ;-) ).
Jinak dík.
ninja
Profil
Pokud na svých stránkách "vysíláte" hudbu, není to možné dělat legálně bez nějakého oprávnění. Buď k tomu máte licenci od autora, nebo máte smlouvu právě s Osou. Mají na dokonce ceník.

Většina stránek opravdu hřeší na: "Kde není žalobce, není soudce."

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0