Autor Zpráva
radas
Profil *
Zdravím všechy,
v souvislosti s tématem Změna údajů o autorovi www stránky mě pár věci zarazilo, protože stoji před trochu jinou ale i tak podobnou věci.
S klientem jsme se dohodli, že mu vytvořím web aplikaci, placeny design si klient vybral na internetu a cena designu je zahrnuta v celkové ceně za celý web. Klient, ale uvažuje že po zprovozněni webu a zaplaceni za web by tu ty web stránky využival jako komerční produkt k dalšímu prodeji jinym lidem.

A moje otázka zni:
Jak je to s autorskými právy toho designu?Když ja jsem koupil design, implementoval jej do webu klineta a nasledně cely web klientovi prodal. A jake má povinosti majtel webu vůči autorovi designu?

*možna je to banalita, ale byl bych rád kdyby mi to někdo osvětlil...
Joker
Profil
radas:
To je velice jednoduché: Koupí designu jste získal licenci na jeho použití. Licenční smlouva určuje, co s ním můžete dělat.
Jestli jste zaplatil za design a přitom neviděl žádnou licenční smlouvu nebo podmínky použití, je to dost podivné. V takovém případě bych kontaktoval autora a zeptal se ho.

Dodatek: K otázce jak to je s autorskými právy, autorská práva vždycky vlastní původní autor a nemůže je na nikoho převést.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0