Autor Zpráva
nikálek
Profil *
zase mně naštval Facebook.... to je apliakce kde se člověk jen pořád rozčiluje :-(

Chtěl jsme si změnit stávající veřejnou mailovou adresu typu: ja@volny.cz na ja@mojedomena.cz a stále mi to píše že musím zadat platnou mailovou adresu, proč to nechce sežrat koncovku mé vlastní domény, která je plně funkční???
Ostatní běžné adresy to bere (seznam.cz, email.cz atd.)....
Joker
nikálek:
stále mi to píše že musím zadat platnou mailovou adresu
Jo, stejný problém. Mou adresu na it-joker.cz to taky nebere.

Ale my nejsme vývojáři Facebooku, takže s tím asi nic neuděláme.
nikálek
Profil *
...to je ale ostuda, kdepak asi páni inženýři udělali chybu :-))-:
Taurus
Z toho usuzuju, ze Michal Kolesa na facebooku nebude... :-]
Marek Prokop
A co si přečíst nápovědu?

"Unfortunately we do not support email addresses with generic prefixes (e.g. info@, webmaster@ etc.). Since email addresses of this nature are typically used for organizations and businesses, we do not allow them to be used for personal Facebook accounts. You will need to use a personal email address that does not contain this type of prefix. There are no exceptions to this rule."
flz
mne to moj mail v pohode zobralo... flz(@)flz.sk
nikálek
Profil *
překald z googlu: "Bohužel nemáme podporu e-mailové adresy s generickými prefixy (např. info @, webmaster @ apod.). Vzhledem k tomu, e-mailové adresy tohoto druhu se zpravidla používají pro organizace a podniky, nemůžou být použity pro osobní účty Facebook. Budete muset používat osobní e-mailové adresy, které neobsahuje tento typ předpony. Neexistují žádné výjimky z tohoto pravidla...."

hmm, co to je za blbost !!! Seznam.cz je přece taky organizace... podle Facebooku si jako obyčejný člověk nemůže založit (koupit) svoji osobní doménu.... a použít tak svůj osobní mail, to je divné!
nikálek
Profil *
... nebere mne to ani tvar: jarda@mojedoma.cz :-(
Timy
nikálek
hmm, co to je za blbost !!! Seznam.cz je přece taky organizace... podle Facebooku si jako obyčejný člověk nemůže založit (koupit) svoji osobní doménu.... a použít tak svůj osobní mail, to je divné!
Zkus si to znova přečíst, vadí jim prefixy, což jsou ty výrazy před @. Tzn., že jim vadí webmaster@cokoliv nebo info@cokoliv. Tohle pravidlo nezakazuje web na vlastní doméně.
Joker
nikálek:
Je to jak píše Timy- udělal jsem pokus s pár adresami na it-joker.cz a vesměs fungovaly. Dokonce i jarda@... :) nebo facebook@... Bohužel mail@... ne.
Inženýři z Facebooku zjevně nepočítali s tím, že si někdo na vlastní doméně zřídí adresu mail@...
Trochu hloupé, že lidi mající takovou adresu jako hlavní mail a chtějí na FB být k nalezení mají prostě smůlu- svůj hlavní mail tam nedostanou a na vlastní doméně si mohou vytvořit milión adres, ale podle těch je zase nikdo nenajde. Ale tak co už, stejně s tím nic neuděláme.

Taurus:
Z toho usuzuju, ze Michal Kolesa na facebooku nebude... :-]
Poněkud unáhlené tvrzení :-)
Marek Prokop
[#10] Mně to naopak připadá jako velmi dobré rozhodnutí, protože neosobní e-maily na firemních doménách často mění majitele.
Taurus
Joker
Napadají mě snad jen aliasy...

MK stále překvapuje :-)
Joker
Taurus:
Napadají mě snad jen aliasy...
No, to by bylo částečné řešení: Změnit si adresu na novou, novou rozdistribuovat a ze staré udělat alias.

Každopádně možná pro někoho užitečný závěr:
Chcete-li být snadno dohledatelní na Facebooku a máte (chcete mít) svou doménu, není dobrý nápad si jako e-mail na té doméně volit obecné jméno jako info@, mail@ a podobně. Pokud jste to už udělali, nebyl to dobrý nápad :-)

A ještě jeden tip:
Pokud naopak nechcete být na Facebooku snadno dohledatelní, rozhodně si při registraci jako e-mail nedávejte adresu kterou skutečně používáte. Jinak se pak nestačíte divit, kdo všechno vás podle ní najde :-)
Chamurappi
Také blokují adresy končící na „@guerrillamailblock.com“. Nemám rád, když mi přemoudřelá kontrola hází klacky pod nohy.

Reaguji na Marka Prokopa:
velmi dobré rozhodnutí, protože neosobní e-maily na firemních doménách často mění majitele
Pokud chci použít neosobní e-mail, který může změnit majitele, použiju ho stejně, stačí se vyhnout seznamu blokovaných prefixů. Varování by mělo smysl, zákaz ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: