Autor Zpráva
Ice
Profil
Dle zákona: Ochrana osobních údajů

Podle zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, je obchodník povinen být zaregistrován u Úřadu na ochranu osobních údajů (registrace je bezplatná), neboť zpracovává a archivuje důvěrné informace o zákaznících svého internetového obchodu a musí s nimi nakládat v souladu s tímto zákonem.
Při dokončení objednávky, případně registrace uživatele do internetového obchodu, musí uživatel vyjádřit svůj souhlas se zpracováním osobních údajů obchodníkem (např. zaškrtnutím příslušně označeného formulářového pole). Tento souhlas musí být odvolatelný a kupující musí být seznámen i se způsobem, jakým se dá odvolat.

http://www.symbio.cz/clanky/zakonne-povinnosti-pro-e-shopy.html

Jak to děláte u vašich eshopů (krom že máte registraci a jak to uvádíte na webu)? Co jsem nakupoval, tak nikde jsem toto nepotřeboval zaškrtávat, aby objednávka byla přijata. Stačí to dát do obchodních podmínek, že máme registraci a jak bude nakládáno s údaji. ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0