Autor Zpráva
Error404
Profil
Dobrý den, neznáte někde přesné znění zákonu o kopírování, nabourávání, snažení se proniknout na server, do databáze, kopírování obsahu atd? Tvořím vlastní RS, potřebuji si to pokrýt, dřív než to budu přes ŽL prodávat.
Hitman
Profil
Ohledně kopírování to bude asi autorský zákon, tedy 121.

Ale pokud chceš přiložit k webu textový soubor co_se_nesmi a do něj napsat "Nesmíte se do systému ani do datáze nabourat.", asi ti tam případný hacker připíš něco vulgárního :-).
Error404
Profil
xD jj ten zákon 121 sem myslel ;) to jestli to pak napadne už není moje věc xD to si vyřeší majitel RSka, moje povinnost je udělat to bezpečné, stejně pokuď si na tom někdo záležet dá, prolomí v dnešní době kde co.
Joker
Profil
Error404:
Autorský zákon říká, jaká jsou autorská práva a co je a není porušení autorských práv (a související věci jako licenční smlouvy atp.)

Trestní zákon pak říká, že porušení autorského práva je trestný čin a jaké tresty za to jsou (konkrétně se ten paragraf jmenuje Porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi- v současném TZ, který platí do konce roku, to je §152, v novém TZ od příštího roku to je §270)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0