Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Chci udělat web, a informace na něj budu čerpat z knih.
Mohu bez svolení naklatele si dát na svůj web obrázek obálky jeho knihy ? Obrázek má sloužit k ilustrační účelům. a po kliknutí na obrázek se uživateli otevře e-shop nakladatele. Taklže defkto mu budu dělat reklamu zadarmo

EDIT: Web bude NEKOMERČNÍ
Nox
Profil
No když vypadá, že není problém, tak proč jim prostě nenapíšeš a nezeptáš se?
Michal Kolesa
Profil
Protože jsem jsem jím už psla dříve v jiných záležitostech a neodpovídali
ninja
Profil
Michal Kolesa: Prostudujte si auorský zákon, konkrétně část o citacích. Za určitých podmínek to je možné, záleží ale na konkrétním použití.
Michal Kolesa
Profil
Napíšu: Text je sepsán podle knih: Kniha, autor, nakladatelství a pod tím bude fotka té knihy (obrázek té knihy bude převzat z webu nakladatele)
Axamith
Profil
Tento konkrétní případ jsem zatím neřešil, ale pokud na webu používám cokoliv, co je duševním vlastnictvím, tak do webu zakomponuji about a vše, co je potřeba sdělit o autorských právech uvedu zde. To jen tak pro doplnění, aby jsi nemusel přímo do textu webu neustále psát, odkud informace čerpáš. A link na tyto informace např. umísti do patičky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0