Autor Zpráva
rexi
Profil *
Delam jeden vetsi projekt. Jelikoz jsem pouzil par open source projektu tak bych potreboval vlozit jejich licence k memu projektu, aby to bylo 100 procentne legalni.

Jestli se nepletu melo by se to dat do souboru LICENSE, bohuzel vsak nevim jak to mam udelat kdyz jde o ruzne licence. Mam je uvest pod sebe v tom danem souboru?
Chamurappi
Profil
Reaguji na rexiho:
Delam jeden vetsi projekt.
Projekt je široký pojem.

Jelikoz jsem pouzil par open source projektu
Jak jsi je použil? Při výrobě? Nebo jsi je začlenil dovnitř? Změněné/nezměněné? Budeš je distribuovat dál?

Jestli se nepletu melo by se to dat do souboru LICENSE
To v žádném zákoně nařízeno není.
Joker
Profil
Ono i „open source projekt“ je dost široké vyjádření. Open-source je termín pro různé licence, v principech podobné, ale přesto lišící se v detailech.
(například právě v obsažení licencovaného kódu jako komponenty většího projektu je podstatný rozdíl třeba mezi GNU GPL a LGPL)
rexi
Profil *
V podstate jsem pouzil toto:
Fancy upload ( v uvedene licenci je uvedeno abych ji vlozil do LICENSE)
Phpmailer
Mootools

Pouzivam je a budu to distribuovat, fancy upload je lehce upraven.


Jelikoz svuj vytvor budu prodavat potrebuji naprostou pravni spravnost.
rexi
Profil *
FancyUpload - http://www.opensource.org/licenses/mit-license.php MIT license
Mootools - http://www.opensource.org/licenses/mit-license.php MIT license
Phpmailer - http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/ Attribution 3.0 Unported


Jestli čtu dobře, pak MIT licence se musí uvádět do souboru LICENSE. Nevím však v jakém pořadí a jakým stylem.
Můžete mě prosím poradit? strašně moc děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na rexiho:
Jestli čtu dobře, pak MIT licence se musí uvádět do souboru LICENSE.
To tam píše někdo v komentářích, sama licence konkrétně tohle nepožaduje.
Podle licence MIT jsi povinen umístit zmínku o copyrightu a licenci do „all copies or substantial portions of the Software“. Takže to plácni někam dovnitř do nějakého souvisejícího podadresáře a víc bych se s tím na tvém místě nepáral.

Jelikoz svuj vytvor budu prodavat potrebuji naprostou pravni spravnost.
Lze si jen těžko představit, že by tě autor FancyUploadu zažaloval za to, že jsi svým zákazníkům odepřel právo používat, měnit a distribuovat FancyUpload.
rexi
Profil *
díky moc, přesně tohle jsem chtěl slyšet.
Joker
Profil
rexi:
Kdyžtak krátké shrnutí MIT licence zde, Creative Commons je hned o dvě kapitolky níž.
Milan1236000
Profil
Zdravím, když chci použít několik obrázků (např. tento) v licenci MIT, můžu jen uvést odkaz sem, nebo musím text licence kopírovat na svůj web? Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0