Autor Zpráva
Lukas98Marek
Profil *
Ahoj,
když si z filmu, co mám stažený z uloz.to, a udělám si z toho obrázek, který umístím na svou webovou stránku, bude to porušování autorských práv??? Děkuji za každou odpověď.
Radek9
Profil
Lukas98Marek:
Už to, že si film stáhneš z odkázaného serveru je porušování autorských práv.
Lukas98Marek
Profil *
Omyl, stáhnout to můžeš, ale jen pro osobní účely.
Nox
Profil
Radek9
Podle mě ne, minimálně až jeho přehrání...stahování samotné je pokud vím legální (možná je tam rozdíl film x sw), nelegální je šíření

no...s určitostí to bude vědět ninja
Lukas98Marek
Profil *
Také by mě zajímalo, kdybych si ten obrázek upravil (myslím tím grafiku), bylo bylo by to také porušování autorských práv???
ninja
Profil
Lukas98Marek: stažení filmu pro osobní účely je v pořádku.

Pokud jde o vytípnutý obrázek, je možné jej ve svém vlastním autorském díle (to je důležité) použít, viz některá z citací v autorském zákoně.

Upravit obrázek je překvapivě horší, neboť vedle nezákoného užití díla jej můžete ješte znevážit.
Bubák
Profil
Pokud třebas napíšeš recenzi filmu a doprovodíš ji obrázkem, porušení autorských práv to nebude.
Pokud uděláš seznam filmů ke stažení na ****** a k filmu dodáš obrázek, tak to už asi porušení autorských práv bude.

kdybych si ten obrázek upravil
Tomu se říká "odvozené dílo".

Dokonce není možné legálně ani pro osobní účely stáhnout si například film, který dosud nebyl zveřejněn.
Lukas98Marek
Profil *
ok dík a ještě potřebuji poradit, když stáhnu ten film z ******, tak autora mám uvést jakého???
Lukas98Marek
Profil *
místo hvězdiček má být ****************
Lukas98Marek
Profil *
uloz.to má být místo hvězdiček a jestli se to tentokrát nezobrazí tak se na to vyse**
Nox
Profil
2:0 pro blacklist :)

ten web snad není zdrojem, to je takový sklad, jako autora uveď autora.... když nevíš tak musíš vypátrat
Bubák
Profil
Lukas98Marek:
autora mám uvést jakého?
Já bych si tipnul, že u takového kolektivního díla to nejčastěji bude filmové studio.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0