Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Tak mě napadlo. Jak lze zabránit uživateli vstupu na diskuzi?

Když dostane BAN na IP tak stačí na diskuzu vlést přes proxy
Když mu smažou účet stačí si zaregistrovat jiný.

Jaký jsou další způsoby?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Sociální inženýrství. Přesněji: vytvořit takové prostředí, aby se dotyčný cítil na diskusi hodně nepříjemně a aby měl strach ji číst. Je to sice extrémní a docela nehumánní řešení, ale když potížista nepochopí standardní ban, jiná možnost asi není. Proč se ptáš? Zejména člověk s tvými psychickými problémy by se neměl pouštět do války s moderátory, protože moderátoři většinou brání tomu, aby nepřátelské prostředí vzniklo samovolně. A ty nemáš moc rád, když tě někdo naštve, že ne?
Werewolf
Profil
Chamurappi:
+1
Fantomasmag
Profil
Michal Kolesa:
Tak mě napadlo. Jak lze zabránit uživateli vstupu na diskuzi?
Proč by tě to mělo zajímat? Blokování nevhodných uživatelů je práce moderátorská, tudíž tvoje zbytečná starost.

Chamurappi:
Doufej, že tvé vysvětlení pochopí, a nenaštve se :)
Michal Kolesa
Profil
Tak mi mi na diskuzích dávají BANy, když to lze takhle snadno obejít ?
Medvídek
Profil
Michal Kolesa:
Tak mi mi na diskuzích dávají BANy, když to lze takhle snadno obejít ?

Asi doufají, že pochopíš, že nejsi vítán :)
Casero
Profil
Fantomasmag:
Proč by tě to mělo zajímat? Blokování nevhodných uživatelů je práce moderátorská, tudíž tvoje zbytečná starost.
On nepíše, že se jedná o konkrétně tuto diskusi.

Michal Kolesa:
Když mu smažou účet stačí si zaregistrovat jiný.
Tvrdší pravidla pro registraci. Například na OP nebo zpoplatnit registraci třeba přes SMS. ;)

EDIT: Ok, asi jsem neodhadl na které straně barikády stojí.
mckay
Profil
Hohou. Zase jsem jednou rozklikl vlákno s podezřelým názvem, a co nevidím, zakladatel -> Michal Kolesa, a zase jsem se dobře pobavil.

K tématu:
Obvykle se uživateli zabraňuje vstupu na diskusi kvůli tomu jak se chová. Logicky to je tak, že mu zablokuješ IP, a posléze třeba i účet. Pokud bude mít dotyčný důvod znovu na diskusi lézt, určitě půjde přes proxy, tomu nezabráníš, ale pravděpodobně se bude chovat tak, aby už znovu ban nedostal, pokud ne, dostane ho díky němu proxy server. Vidím to tak, že je všechno o dohodě, nesnaž se lidi nas*** a oni nebudou s*** tebe ;-).
Michal Kolesa
Profil
Myslím, že proxy server by mohl provozovatele diskuze žalovat, že jej blokl.

a myslím, že při proxy serveru je pokaždé jiná IP
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Myslím, že proxy server by mohl provozovatele diskuze žalovat, že jej blokl.
Ty by si pořád někoho žaloval... Myslím si, že je to svobodné rozhodnutí každého majitele webu, koho na něj pustí a koho ne.

a myslím, že při proxy serveru je pokaždé jiná IP
Podle toho jestli je to online-proxy, nebo klasický proxy, a také jak kde.
Michal Kolesa
Profil
mckay:
„Myslím, že proxy server by mohl provozovatele diskuze žalovat, že jej blokl.“
Ty by si pořád někoho žaloval... Myslím si, že je to svobodné rozhodnutí každého majitele webu, koho na něj pustí a koho ne.
Já se zase nevhodně vyjádřil. Společnosti, které něco vlastní se žalují, kvlliá každé blbosti
Fantomasmag
Profil
Casero:
On nepíše, že se jedná o konkrétně tuto diskusi.
Já mluvil obecně o moderovaných diskusích, ne přímo o této ;)

Michal Kolesa:
Chovej se na diskusích slušně a nebudou tě blokovat, na tom není nic těžkého k pochopení...
Jimmy Hayek
Profil
Michal Kolesa:
Myslím, že proxy server by mohl provozovatele diskuze žalovat, že jej blokl.
Žalovat může, ale neúspěšně. Já jako majitel webu ti mohu naprosto beztrestně zabránit ve vstupu na můj web. Jedině by to možná mohl žalobce hrát na rasovou dyskrymynacy, kdybych bránil pouze občanům tmavší pleti ve vstupu... :-)
Casero
Profil
Fantomasmag:
Já mluvil obecně o moderovaných diskusích, ne přímo o této ;)
Jasně, myslel jsem to tak, že on může být moderátorem v té diskusi a ptá se na radu, jak zabránit nežádoucím. Ale teda v tomto případě je on nežádoucím, takže už moje vsuvka nebyla předmětná.
kajaman
Profil
Casero:

Tys ještě neslyšel o Michalovi? LOL
Casero
Profil
kajaman:
Ne. =D...Jsem tu nějakou tu dobu nebyl a naposled tu byli jiní šoumeni. ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0