Autor Zpráva
Ofi
Profil
Nevěděl jsem dost dobře jak to lépe pojmenovat. Chtěl bych si pořídit doménu a to ne tak že si zaplatím jakýsi pronájem na rok - dva- deset. ale tak abych si doménu koupil a už mi patřila. Tak abych jí vlastnil a už nikomu nemusel platit žádné další peníze. Chtěl jsem se zeptat na nějaké tipy jak toho lze dosáhnout popř. odkazy na některé stránky toho se týkající. Já nic na netu nenašel. Všude koupení domény považují za ten pronájem ... díky předem za odpověď :)
Joker
Profil
Nejde. Jde jen pronajmout, maximálně na 10 let tuším.
Ofi
Profil
takže když se před lety hovořilo o masovém skoupení domén a prodávání je nad cenou tak byla na mysli registrace do "podnájmu" a uvolení za peníze společnostem a žadatelům? to se mi nezdá ...
Nox
Profil
Ofi:
Rozhodně, koupit doménu, permanentně není možné, maximum 10 let

Ono to s doménami extra růžové není ... pro .com varianty je zabrané snad úplně vše v rozsahu 1-4 čísla/písmena

Taky se tím trochu zaručuje že ta doména bude skutečně používaná, představ si, že by sis chtěl registrovat doménu a zjistil že si ji kdysi před mnoha lety koupila firma, co sice už neexistuje a doménu nikdo nepoužívá, ale je na napsaná na tu firmu a už ji nikdo nikdy nebude moct mít, atd.

A budou v tom možná i jiné důvody co mě teď nenapadnou
DoubleThink
Profil *
Ofi:
tak byla na mysli registrace do "podnájmu" a uvolení za peníze společnostem a žadatelům?
Ano.

Doménu nelze koupit. Má stejný charakter jak Internet samotný - ten taky nemá vlastníka. Platíš jen pronájem za služby správce TLD (to je u nás sdružení CZ NIC).
Ofi
Profil
aha, tak to je škoda mno..

ale vyvstala mi ještě jedna otázka:
Nox: „maximum 10 let

znamená tedy že 10let si ji můžu "pronajímat" a pak už si to nesmím prodloužit?

jinak děkuji za jasné vysvětlení ;)
Nox
Profil
Ofi:
Ne-e, myslím že nejlogičteji popsané je to tak, že v jednom momentě můžeš mít doménu pronajatou na max. 10 let...nevím jak je to přesně ale takto to zní logicky

Takže v podstatě ji permanentně mít můžeš, pokud budeš mít finance a nebudeš zapomínat prodlužovat
Ofi
Profil
ok :) díky za odpovědi -:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0