Autor Zpráva
Lokutus7323
Profil *
Ahoj,
tak přemýšlím. Mám určitý už naprogramovaný systém v PHP, o kterém si myslím, že by mohl mít úspěch a rozhodně jeho OpenSourcová varianta na webu neexistuje. Ale když si tak pohrávám s myšlenkou, Poskytnout opensource, nebo ne? Mohlo by to někdy mít i pro mě nějaký zisk v případě OpenSource ? A mnoho dalších otázek.

Chtěl bych tady proto otevřít diskusi s otázkou " Klady a zápory opensource projektů". Budu rád, když mi sem napíšete, Váš jakýkoli názor.

Děkuji
blizzboz
Profil
Žiaden systém na ktorom som pracoval dlhšie ako týždeň by som nevypustil pod OS licenciou. Kedysi som vypustil jednu ajaxovú komponentu pod GPL licenciou tá komponenta sa používa na 1000kach webov po celom svete (v čechách napr. PCTuning.cz, DDWorld.cz, Feministky.com) bola preložená do 10tok jazykov ale ja som na nej nezarobil ani jedno €, dokonca som ju nevyužil ani vo svojich komerčných projektoch, dnes sa jej vývoju venuje komunita. Výhody Open Source sú že si môže hocikto pozrieť kód projektu a hocikto ho môže aj upraviť a vylepšiť. V praxi to vylepšovanie prebieha tak že príde programátor ktorý nerozumie tvojmu kódu tvoj kód prepíše tak že už nepracuje tak ako si to pôvodne chcel.. Ja svoje projekty nevypúšťam ako Open Source nemá to pre mňa zmysel ak máš kvalitný, flexibilný publikačný systém s dobrou administráciou tak môžeš jednu licenciu predať aj za 500 - 2000 € keby si to vypustil pod GPL, MPL alebo BSD licenciou tak už na ňom nezarobíš ani korunu veď si ho každý stiahne zadarmo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0