Autor Zpráva
Ayrton1
Profil
Ahoj, chtěl bych se zeptat lidí, kteří se vyznají v analytice, zda by bylo moudré založit portál o TV seriálech? Je mi jasné, že by to byl ve finále ohromný projekt, ale chtěl bych se rozrůstat pomalu, přibírat lidi atp...

Kvalitních webů o seriálech (tak jak by měli být) je minimum a mezi takové bych se rád zařadil. Takže co vy na to?
Dranel
Profil
Můj skromný postřeh z toho, co's napsal: Tvým cílem nemůže být zařadit se mezi ostatní, ale nečím mezi nimi vyniknout ;-)
panther
Profil
Ayrton1:
záleží, co si představuješ pod pojmem „Vyplatí se“. Jestli chceš na něčem do měsíce zbohatnout, tak asi ne :-)
Michal Kolesa
Profil
Trochu OT:

Jak máte ošéfovaná autorská práva?
Na konkurenční fóru jeden čtenář psal, že dělal web o seriálu a televizi na který se seriál vysílá se to nelíbilo
Ayrton1
Profil
Dranel: Ano, spíše vyniknout :-)
panther: Do měsíce ne, ale spíše jaká je šance, že lidi přijdou
Michal Kolesa: Většina televizí fanweby spíše vítá, pokud by byl ale problém, tak co se bude dát dělat, že?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Ayrtona1:
Ano, spíše vyniknout
A máš nějaký nápad, jak by šlo vyniknout? Já bych jeden měl, ale myslím si, že je příliš cenný na to, abych ho tady vytroubil :-)

Většina z webů, které si kladou za cíl informovat o mnoha seriálech, končí tak, že jsou poloprázdné a neobsahují nic unikátního a zajímavého, kvůli čemu by se vyplatilo je sledovat. Silně jim konkurují malé fanouškovské weby, jejichž autoři zpravidla nestojí o skrytí pod křídla většího projektu.
Ayrton1
Profil
Chamurappi: Tak se připoj k nám a rozjedeme to :-D

Jinak s tím co píšeš souhlasím, proto to chce připravit a začít jen s pár seriály.
panther
Profil
Ayrton1:
když už jsi to téma zase vytáhl, tak ti zpětně odpovím.

ale spíše jaká je šance, že lidi přijdou
moc velká ne. To bys musel vynikat hodně, čemuž, nezlob se na mě, nevěřím.

Chamurappi: Tak se připoj k nám a rozjedeme to :-D
už jen kvůli tomu, že tento smajlík působí na konci příspěvku, jež mám považovat za věrohodný, nevěrohodně, nepřidal bych se k tobě (a Chamurappi IMHO také ne).
mckay
Profil
Ayrton1:
Příkladem dobrého webu o seriálu mi přijde například http://sga-project.com, to je dle mého typický příklad propracované fan-site (jestli to tak můžu nazvat).

A na tu úplně prvotní otázku zkusím odpovědět teď. Vidím to tak, že web o seriálu, je nejlepší mířit přímo na jeden konkrétní, ideálně ještě neodvysílaný seriál. Když zapojíš trochu hlavu a google, rychle přijdeš na to, jak se díky tomu, že seriál není ještě odvysílaný vyšvihnout na první příčku v googlu. Potom musíš psát dobré články, správně informovat, rozvíjet teorie o otevřených koncích, překládat interview s herci, přidávat zajímavé screenshoty a tu pozici si udržet.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0