Autor Zpráva
owner
Profil *
Dobrý den, máme problém s kopírováním našich stránek, jedná se hlavně o překlady a copywriting který si dělá naše firma sama, tudíž ze samotného překladu nezůstane kámen na kameni, je z něj naprosto odlišný text (originální), ale se stejným významem. Konkurence však bezostyšně používá naši práci ke svému obohacení (prodeji výrobků). Několikrát jsme ji na to upozornili a žádali o odstanění našich textů z jejich webu, nic se však neděje. Prosím o jakoukoliv radu, co s tím. Mám následující otázky:

1) jak zachytit a uchovat obsah jejich a našich stránek tak, aby se dal použít pro právní účely
2) kde se mohu dovolávat nápravy, nemám s tím zkušenost
3) vzhledem k tomu, že to trvá už delší dobu, nezajímá mne už tolik odstarnění textu, ale uhrazení způsobené škody (to se asi bude hůře dokazovat), nebo zaplacení za provedenou práci, či postih za zneužití

Vzhledm k povaze a žávažnosti neuvádím kterých stránek se to týká. Stránky http://www.copyscape.com/ mi však jasně potvrdily plagiátorství.
Davex
Profil
Zabývali jsme se tím nedávno ve vlákně Plagiátorstí na českém webu.

1) Při uveřejnění textu na webu si nechte jeho papírový výtisk úředně ověřit notářem nebo si nechte jednou za čas ověřit celý web.
2) Můžete podat trestní oznámení z podezření na porušení autorského zákona a nekalou soutěž, případně návrh na vydání předběžného opatření (hrozba pozastavením webu konkurence bývá obvykle nejefektivnější).
3) Pokud konkurence používá bez dovolení Vaše texty, tak jim pošlete fakturu - pokud nezaplatí můžete postupovat ostřejšími metodami.

Každopádně doporučuji konzultaci s právníkem (možná se zde objeví kolega ninja).


Ještě uvedu jeden užitečný odkaz: Builder: Ochrana textu na webu


ninja se k problému ukradeného obsahu webu vyjádřil ve vlákně Copyright, co mám dělat, když mi ukradnou článek/obrázek?
owner
Profil *
Děkuji za nápady, ta faktura mne také napadla a nakonec na ni dojde... Takový zápis v insolvenčním rejstříku konkurenci nepřidá, naše texty jsou totiž hodně drahé...
owner
Profil *
jaště jsem nalezl následující stránky, vypadají slibně, http://www.itpravo.cz/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0