Autor Zpráva
vcernik
Profil *
Zdravím, mám v hlavě nápad na vytvoření webu (sociální sítě) pro určitou cílovou skupinu. Pro vstup do systému by byla vyžadována registrace.

Na jaké podmínky užívání bych určitě neměl zapomenout (omezení odpovědnosti apod.)? Není někde zdarma něco jako "kopyto" podmínek užívání, abych si to jen upravil podle svých potřeb?

Musím v podmínkách užívání uvádět své jméno i adresu (jsem fyzická osoba nepodnikatel)?

Díky!
mckay
vcernik:
Jestli chceš inspiraci, můžeš vyzkoušet pročíst http://www.facebook.com/terms.php?ref=pf ;)

Myslím, že adresu nemusíš uvádět.
vcernik
Profil *
Jo, to už jsem zkoušel dřív :D Anglicky se sice nějak domluvím, ale anglická právničina v podmínkách je něco.. :D
Díky ;)
sysel
Každopádně si prostudujte naše zákony o shromažďování a archivaci osobních údajů. Pokud při registraci loudíte nějaké závažnější informace než nick/e-mail/heslo tak se obávám, že minimálně máte povinost
-zabezpečit taková data před zneužitím,
-ohlášení takového sběru dat nějakému úřadu (když už není MI, tak nejspíš MV),
-shromažďování některých informací podléhá schválení

Ačkoliv je Internet rozlezlý po celém světě, pro provoz serveru platí zákony země, kde je server fysicky umístěn. Pokud plánujete hosting na srverech v USA, počítejte i s nějakými těmi protiteroristickými požadavky :-)
vcernik
Profil *
Díky za odpověď.
Pravděpodobně by to bylo na hostingu v čr :)
Časem bych to chtěl udělat nejen pro čechy, takže když by se tam zaregistrovali třeba nějací američani, tak stačí kvůli osobním údajům mít vše zařízené v ČR?

Jsem fyzická osoba nepodnikatel. Na webu jméno uvedu, to je jasné. Ale musím uvádět i adresu?
sysel
Píšu jen o tom, co tuším a předpokládám. Prosím, je moudré zvážit, zda pětikilo za kvalifikovanou právní radu, popřípadě návštěva vhodného úřadu, by vzhledem k předpokládatelným statisícovým pokutám, nebyla vhodnou volbou.

Pokusil jsem se k řešení tohoto zatím dost opomíjeného problému přilákat někoho zodpovědného, ale nevím, zda se mi to podaří. Proto zatím odkazuji na stránky Úřadu pro ochranu osobních údajů, kde jsou již některé vzorové postupy zpracovány.

I když toto téma není svou povahou technologické, myslím, že do naší práce nutně zapadá a možná by se mělo v budoucnu počítat i se samostatným diskusním fórem jen pro tuto oblast, pokud se podaří pro její moderování získat někoho s dostatečným právním vzděláním a ochotou k dobrovolné práci. Snad by se to dikusní fórum mohlo jmenovat Paragrafy na Internetu.

Děkuji moderátorům. pokud si mé myšlenky všimnou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0