Autor Zpráva
Adolfík
Profil *
Zdravím, chtěl bych se vás zeptat, jestli je teoreticky možné, aby na mě třeba aukro.cz podalo žalobu za to, že na svých stránkách uvedu, že se v poslední době rozmáhá trend toho, že si někdo koupí fleshku z aukra předělanou tak, aby se tvářila, že má třeba 32Gb a má jen 2Gb. Je to fakt, nevymýšlím si, ale je nějaká právní možnost, že by nás aukro mohlo žalovat pro poškozování jména? Pokud ano, tak je to docela bezvýchodná situace, jak bychom potom mohli ostatní upozornit, že se podvody dějí tam, mám používat místo aukro.cz aurko.cz nebo tak něco? Díky za odpovědi.
pavuk
Profil
Aukro.cz je vesměs jen portál, kterej poskytuje službu - zveřejnění nabídky k prodeji. Za prodávanou věc, pokud je prodávajícím jinej subjekt než Aukro.cz, nese odpovědnost právě ten prodejce. Pokud sis tam naběhl, máš k dispozici Program ochrany kupujících, i když po pravdě řečeno, težko říct jak by proběhl v reálu.
V českým duchu bys tak mohl uvýst na stránkách že je to "ksindlšunt", kterej jsi koupil přes aukro.cz, aukro tím nešpiníš, ale má to odrazující účinek. Spíš bych ti doporučil kritizovat toho, kdo ti tu věc prodal než zprostředkovatele.
A ano, teoreticky je možný úplně všechno. I se dočkat nápravy... :-)
Adolfík
Profil *
pavuk:
Díky, samozřejmě nemám nějak v plánu záměrně kritizovat aukro - jde mi spíš o to, že prostě musím uvést, kde se tak nejčastěji děje. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0