Autor Zpráva
HOLDAV
Profil *
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se vytvoří internetové rádio (lépe řečeno to jsem si našel na internetu už někde), ale chtěl bych se hlavně zeptat jak to funguje ohledně autorských práv za vysílanou hudbu, jestli za to jsou nějaké postihy nebo jak tohleto funguje jestli máte někdo s tim zkušenosti. Jsem čet něco o OSA ale nějak se v tom nevyznam. Děkuji.
Beavis
Profil
HOLDAV:
Jsem čet něco o OSA ale nějak se v tom nevyznam.
Platí se měsíční poplatek, za to, že vysíláš hudbu pro jiné. Pohybuje se to v řádech tisíců korun, ale myslím že se to liší. Rádio vytvoříš třeba přes SHOUTCAST servery, zkus si zadat tento pojem do Googlu, a něco si přečti.
HOLDAV
Profil *
Sem našel http://www.listen2myradio.com/index.php jako server pro radio.
ninja
Profil
Teď ješte musíte najít obsah, který budete vysílat. Legální.
Beavis
Profil
HOLDAV:
Jeden ze free shoutcast serverů, ono existuje i radioo.cz, kde to máte popsané, i vysvětlení, proč je to nelegální.
Krakatoa
Profil *
HOLDAV:
No pokud chceš vysílat jen tak nazkusmo, amatérsky, bez reklamy, tak se na nějaké poplatky vykašli. Nikdo ti snad za to hlavu neutrhne. Pokud máš veřejnou IP tak můžeš vysílat přímo ze svého PC a nepotřebuješ to dávat na žádný internetový server. V případě vysílání streamu přímo z tvého PC počítej tak +-15kB/s na stream, takže pokud máš upload 150kB/s, tak by ti to zvládnout 10 posluchačů moho, nepočítám, že by tě poslouchalo víc lidí. A nebo pokud nemáš veřejnou IP a nebo máš pomalý net, tak můžeš stream hodit na nějaký rádiový server. A pokud chceš založit plnohodnotné např. internetové rádio, což silně pochybuju (dneska chceš založit rádio, zítra udělat internetový vyhledavač a pozítří obletět zeměkouli v ultralehkým letadle bez mezipřistání...), tak se připrav na ty poplatky (známý má internetové rádio a tuším platí ose 7000Kč/měsíc) a hlavně si najdi sponzora :-).
Co se týče programového vybavení, dá se jednoduše vysílat i z winampu, ale není to nej způsob. Výborný program na vysílání rádia je sam broadcaster:
http://www.spacialaudio.com/?page=sam-broadcaster&tab=tab-sam-broadcaster-overview
Bubák
Profil
HOLDAV:
Jsem čet něco o OSA ale nějak se v tom nevyznam.
Tohle? Internetové rádio vs. OSA: nerovný boj.
Pokud ne, tak si to přečti včetně diskuse.
holdav
Profil *
Díky za všechny rady.
holdav
Profil *
No jak sem tak četl http://www.lupa.cz/clanky/internetove-radio-vs-osa-nerovny-boj/ tak sem zjistil ze ta OSA sou pěkný šmejdi, pochopil sem dobře, že to nejde nějak obejít?
holdav
Profil *
No tak hledám dál a zjistil jsem, že se normálně OSE a INTERGRAMU platí asi 15000kč/měsíc, aby byly ty autorský práva, ale platí to jen pro ČR když se tam připojí někdo z ciziny tak je to problém musíte platit poplatky i zahraničním agenturám jako je u nás OSA jediné co jsem našel, co by mohlo pomoci je server www.radiohosting.cz, kde platíte 5490kč/měsíc a autorská práva jsou zajištěná ze strany toho www.radiohosting.cz, ale jestli jsem to správně pochopil tak když se tam připojí někdo z ciziny tak to bude stejně k prdu poněvač ten server má smlouvy jen s OSA a INTERGRAM.
LOPAD
Profil
Ale môže si tam púšťať svoj spev, a bude to mať zadarmo :D
Alebo free pesničky.
Bubák
Profil
LOPAD:
Nevím, jaké je právní úprava na Slovensku, ale u nás můžeš do internetového rádia pouštět zdarma jem svůj zpěv. Free skladby vysílané přes internetové rádio OSA zpoplatňuje, viz třeba můj dřívější odkaz [#7] na článek.
LOPAD
Profil
No tak potom je to tak i na slovensku. HOLDAV, vieš spievať pekne? Ak nie, tak jedinou tvojou šancou na založenie internetového rádia je dávať pozor na hodinách hudobnej výchovy, alebo si niekoho zohnať.
Jan Rippl
Profil
Ačkoliv je toto vlákno již staré, nemohu si pomoci...
Zde je pár odkazů:
http://www.creativecommons.cz/
http://www.jamendo.com/
http://www.ccmixter.org/

Chtěl bych být osobně přítomen u soudního sporu, kde si OSA nárokuje poplatky za volně šiřitelná díla pod licencí Creative Commons a poruší tak mezinárodní právo :) Každý z autorů (a že sou jich stovky, možná tisíce) by měl možnost tak podat arbitrážní žalobu na Českou republiku za neoprávněný výběr poplatků :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0