« 1 2 »
Autor Zpráva
ramboxb7
Profil
Zdravím všechny....chci se optat napsal už jsem pár webů ale ještě jsem se nesetkal s tím aby mi nějaký seo nástroj zanalyzoval web s tím že nemám vložena autorská práva na webu.Tak se ptám jak na to?
Díky za odpovědi mj.. ten nástroj je zde http://seo.webber.cz/analyza-webu/
tiso
Profil
z odkázanej stránky:
<meta name="author" content="Artysite group™ (info@artysite.net)" />
<meta name="copyright" content="(c) Artysite group™ 2007, Všechna práva vyhrazena." />
ramboxb7
Profil
tiso:
Koukám že tedy stačí (c) jako copyright a je to..nebo se mýlím jinak děkuji za odpověd..
Bubák
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html#author
Občas jsou na zdrojových kódech k vidění meta informace typu copyright, company a podobné. Nemá to žádný praktický účel, je to podobné, jako když pejskové počůrávají patníky.
ramboxb7
Profil
Bubák:
Asi máš pravdu...s těmi pejsky..
Taky se kolikrát divím že "vzhledově pěkná stránka není validní" nebo naopak stránky na kterých je s prominutím nic tak vycházeji na seo analýzu na 100% .........to jen tak na okraj každopádně díky za připomínku......
ramboxb7
Profil
Možná jsem tady mimo to téma co jsem napsal..nebo založil ale mám web
Mám na něm kulaté rožky ,zobrazují se mi v google chrome,opeře,firefoxu ale internet explorer ve své poslední verzi to neumí nevíte někdo proč?

je to můj poslední projekt na zakázku dle vzhledu a požadavků zadavatele..

tak asi tak www.lovci-odmen.cz mohl by mi někdo s fora říci ten důvod? díky za re..
fajzen
Profil
ramboxb7:
IE zaguľatenie rohov pomocou CSS zatiaľ nedokáže, budeme musieť počkať na IE9 :)
zatiaľ jediné riešenie, ktoré funguje spoľahlivo všade, je použitie obrázkov
ramboxb7
Profil
fajzen:
iE 8 je šmejd :))
panther
Profil
ramboxb7:
iE 8 je šmejd :))
neodsuzuj nic a nikoho kvůli tomu, že něco neumí. Ty taky nejsi neomylný.
ramboxb7
Profil
panther:
je to psáno s nadhledem i úsměvem neboj.......ale microsoft by se měl alespon zlepšit ve vývoji prohlížeče je trošku zkostnatělý nemyslíš?
kelvin
Profil
ramboxb7:
Neřešil bych nějaké kulaté rohy, ale spíše fakt, že v prohlížeči Internet Explorer 6 se to zobrazí naprosto přeházené s chybějící hlavní obsahovou částí, prostě nepoužitelné. Tento prohlížeč má dle http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=1 cca 8 % lidí.

A na celou tu část diskuze od "#6" o tom webu jsi si měl založit nové vlákno...
Dranel
Profil
ramboxb7:
microsoft by se měl alespon zlepšit ve vývoji prohlížeče je trošku zkostnatělý nemyslíš?
Tři hlavní verze prohlížeče za docela krátkou dobu (několik let), to se ti zdá jako zkostnatělý vývoj?
ramboxb7
Profil
Dranel:
Ano to zdá vzhledem k tomu jak velký team má společnost Microsoft k dispozici a na to že ovládá 80% trhu tím pádem i zisků.
ramboxb7
Profil
kelvin:
Jo internet explorer 6 máš pravdu ale jsou i různé alternativy...to za prvé a za druhé si myslím kdo používá ie6 tak by si mě co nejdříve zlegalizovat xpéčka ne?
Do háje ..2000 není zase tak moc a máš podporu samozřejmě to jde i jinak že stáhnout si ff nebo operu 6% lidí je dost to je fakt ale já jim nebudu přece říkat kdo co má dělat vývoj jde kupředu a když chce být někdo pozpátku tak at je ne?
A nikoho přece nenutím aby někam lezl nebo něco dělal každý má vlastní mozek nebo vůli.
tolik moje odpověd..samozřejmě že jsem ty stránky viděl i v ie6 když jsem instaloval nové xpéčka ale proč si lidi vypínal aktualizace taky nepochopím..
panther
Profil
ramboxb7:
za druhé si myslím kdo používá ie6 tak by si mě co nejdříve zlegalizovat xpéčka ne?
Já třeba, když už používám IE, tak zrovna jeho šestou verzi. A XP mám legální.

ale proč si lidi vypínal aktualizace taky nepochopím
jaké aktualizace? Internet Explorer se na rozdíl od jiných prohlížečů na další verzi neaktulizuje sám.
Hitman
Profil
ramboxb7:
ale proč si lidi vypínal aktualizace taky nepochopím..

Nevím jak ostatní, ale třeba já nemám rád když se mi prohlížeč často mění - teď mám na mysli stránku vzhledovou, nikoli technickou.

Neztrácej zde čas diskusí o tom, zda IE 6 používají 2%, nebo 6% lidí a raději pro IE web uprav.
ramboxb7
Profil
panther, panther:
Ale aktualizuje pomocí automatických aktualizací.....v xpéčkach..nebo si ho sám můžeš stáhnou přes windows update ale nevím proč používáš 6 ku když neumí zobrazovat "nové věci" ale proti gustu žádný dišputát.....V94% to jede a to je myslím většina..ne..
panther
Profil
ramboxb7:
ale nevím proč používáš 6 ku když neumí zobrazovat "nové věci"
jaké nové věci? Pokud je web napsaný dobře, zobrazí se i v šestce. Pokud se rozpadá, nemám důvod na něm setrvávat.
ramboxb7
Profil
panther:
jaké nové věci? Pokud je web napsaný dobře, zobrazí se i v šestce. Pokud se rozpadá, nemám důvod na něm setrvávat.
myslíš?
takže seo nástroje jsou dle tebe k ničemu?

http://validator.w3.org/check?uri=http://www.lovci-odmen.cz/ viz tady....

http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/3152687 nebo tady...

pokud je web validní měl by se ve všech "současných prohlížečích zobrazovat korektně.."

tolik k tomu tvém rozpadání...
panther
Profil
ramboxb7:
nepužívám IE jako primární prohlížeč. Pokud jej chci, tak pak šestku.

takže seo nástroje jsou dle tebe k ničemu?
proti SEO nástrojům nic nemám, ale validátor ani pochybný SEO-servis nejsou žádné SEO nástroje.

pokud je web validní měl by se ve všech "současných prohlížečích zobrazovat korektně.."
tohle moudro jsi sebral kde? Validita ani výsledek v SEO servisu nemá na zobrazení webu žádný vliv.

Nejprve se zamysli nad tím, co píšeš. Pak až teprve piš.
ramboxb7
Profil
panther:
tohle moudro jsi sebral kde? Validita ani výsledek v SEO servisu nemá na zobrazení webu žádný vliv.
Myslím si že tomu tak je ,pokud je to jinak tak mi to nějak dokaž proč by se měl psát validní kod bez html chyb..?
Ted jak koukám odsuzuješ validitu webu a seo nástroje píše o nich že jsou pochybné ale microsoft a jeho ie6 je pro tebe pán bůh ale jak píšeš stejěn nepoužíváš ie6 jako primární prohlížeš takže se ti web zobrazuje v jiných prohlížečích korektně tak vůbec netuším co tady řešíš?????????
kelvin
Profil
ramboxb7:
IE6 je bohužel ještě pro tento a další rok realita, se kterou je třeba se smířit. Pokud nedokážeš upravit CSS pro IE6, odřízni ho od CSS souboru, ať s návštěvníkovi zobrazí alespoň neformátovaný obsah. Jinak odřezáváš od obsahu 8% uživatelů (ve skutečnosti více).

SEO nástroje jsou dobré na prozkoumání, zda něco základního není úplně špatně. Nemají šanci prozkoumat CSS ve smyslu budoucího vzhledu stránky.

PS: řekl jsem si, že se pochlapím a na svém notebooku si nainstaluji na XP místo IE6 ten slavný IE8. Ale prý nemám nějakou aktualizaci, ta se zas nějak nedala stáhnout a kdesi cosi. Prostě neúspěch, nevím proč a nezajímá mě to. Pokud nedokáží udělat prohlížeč, co se stáhne a nainstaluje bez poznámek za pár vteřin jako konkurence, jsou pro mě mimo. A pokud bych používal IE6, tak bych ho používal dál...
panther
Profil
ramboxb7:
Myslím si že tomu tak je
není.

tak mi to nějak dokaž proč by se měl psát validní kod bez html chyb..?
proč by neměl. Zrovna tahle diskuse není validní. A je špatná? Ani omylem. Zobrazuje se všude stejně? Zobrazuje.

Ted jak koukám odsuzuješ validitu webu a seo nástroje
neodsuzuju validitu ani seo nástroje. Jen SEO servis.

a jeho ie6 je pro tebe pán bůh
není pro mě bůh. Jen nemám potřebu používat IE7 či IE8. Pokud se mi web v šestce rozpadne, opouštím jej.

tak vůbec netuším co tady řešíš?
já nic. Ty jsi tady rozpoutal nějakou debatu nejprve o IE6, pak o pochybném SEO servisu. A ke všemu se ti zasekává klávesa s otazníkem.


Jak moc ti seo servis pomůže nebo nepomůže, možná zjistíš až časem, až nasbíráš nějaké zkušenosti a znalosti v oboru. Stejně tak ti možná dojde, že validita je k ničemu a že použitelnost, přístupnost a správné zobrazení webu je na ní naprosto nezávislé.

Tento web je validní a sémanticky bez výhrad. Přesto je nepoužitelný.
Tento web je validní, sémanticky otřesný. A přesto co se barev týče použitelnější než web výše.
Tento web je validní, přesto totálně nepoužitelný.
Pak je spousta nevalidních stránek, které jsou přístupné, použitelné, bez problémů. Namátkově Seznam, JakPsatWeb a další.

Zmiňuji se o sémantice, o té si něco přečti, než se začneš zase ptát.
ramboxb7
Profil
Koukal jsem na ty ty odkazy co jsi mi posílal ale přece nejde jen o validitu webu ne...
Jde taky o to co ty stránky prezentují a ne takové blafy co jsi mi přece poslal...
http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/3152814 odsuzuješ seo to je jedn z náhodně vybraných tvých tří webů-.-
sice jak píšeš je validní ale k ničemu...s tím si dovolím souhlasit...
ale ani na jednom z těch webů není použito to co je na tom ...lovci...atd..
A stránky jak píšeš seznam, přidám další google, faceboook ,yahoo.........atd jsou prostě in dlouho na trhu tím pádem i zaindexované a nemusí bý nutně validní proč...obsah stránky je podstatný když se podíváš na výše uvedené vyhledávače tak zjistíš nebpo jakpsatweb ..dobrý server...mimochodem ....... ale obsahově ta stránka o něčem je...
nejde jen o validitu ale i o obsah webu a jeho celkouvou přístupnost a dostupnost ale stále platí to pravidlo když máš web validní tím pádem sémanticky dobře napsaný to je jako když dodržuješ daná pravidla jako na silnici...

Seznam ,google atd..jsou kolosy..svým způsobem a pravidla...si z prominutím určují sami..


Mimo jiné já ti přece nenutím nějaký ie....každý at se kouká na jaký stránky chce a v jakým prohlížeči chce...ne...?

mám na to prostě svůj názor stejně jako ty...

http://patrikvogl.cz/119-k-cemu-nam-slouzi-validita-webu.html
panther
Profil
ramboxb7:
když máš web validní tím pádem sémanticky dobře napsaný
nechápeš základní pojmy.

Validita != sémantika. Validní web může být nesémantický (špatně) a zároveň nevalidní web může být sémantický (dobře). Validita a sémantika spolu tedy vůbec nesouvisí. Proto ty odkazy výše, aby sis to uvědomil. Na obsah nekoukej.

mám na to prostě svůj názor stejně jako ty...
bohužel, tvůj názor je zkreslen neznalostí. Asi nemá cenu přesvědčovat tě o opaku, nakonec si můžeš myslet, co chceš. Jen věz, že nemáš tak úplně pravdu. Třeba na to přijdeš později, až se v oboru budeš pohybovat několik let, ne jen několik týdnů či měsíců.
ramboxb7
Profil
panther:
bohužel, tvůj názor je zkreslen neznalostí. Asi nemá cenu přesvědčovat tě o opaku, nakonec si můžeš myslet, co chceš. Jen věz, že nemáš tak úplně pravdu. Třeba na to přijdeš později, až se v oboru budeš pohybovat několik let, ne jen několik týdnů či měsíců.

V oboru webů se pohybuji již 10 let....

Ale svým způsobem sem se o to nějak moc nezajímal ani o validitu nebo něco podobného to až poslední 4 měsíce..

můj první web co jsem napsal a udělal je www.ramboxb7.webzdarma.cz

Přeji Hezký den
panther
Profil
ramboxb7:
V oboru webů se pohybuji již 10 let
tak to se omlouvám za nepřesný odhad, nevypadá to tak.

Ale svým způsobem sem se o to nějak moc nezajímal ani o validitu nebo něco podobného to až poslední 4 měsíce..
to jsou ty řádově měsíce, o nichž jsem mluvil. Zas až tak daleko od pravdy jsem tedy nebyl :-)

Určitě to neber tak, že bych s tebou vedl nějaký spor, jen když jsme se do toho pustili, chtěl jsem ti pomoci a navést tě na správnou cestu. Zda si něco z posledních příspěvků vezmeš k srdci nebo ne, je na tobě.

Nicméně tvořit weby bez znalosti pravidel přístupnosti a použitelnosti, je trochu na nic. Validita a SEO servis všechno nezachrání, vlastně skoro nic :-)


Pokud tě zajímá více, můžeme pokračovat, nebo mám v profilu nějaké kontakty, abychom tu zbytečně nerozváděli diskusi, která je už i tak dost mimo původní téma (odpovídal jsem sem jen kvůli tomu, že téma je tvoje, tak by ti to mohlo pomoci).
kelvin
Profil
ramboxb7:

"V oboru webů se pohybuji již 10 let"
Irelevantní vzhledem k tvému webu na webzdarma obsahující jenom nadpis a cizí aplet, který se mi pokusil zaseknout počítač.

Pokud si se validitě věnoval čtyři měsíce, bude to asi málo. Zkus ještě pár měsíců, tvá argumentace je plná nesmyslů.
ramboxb7
Profil
kelvin:
Irelevantní vzhledem k tvému webu na webzdarma obsahující jenom nadpis a cizí aplet, který se mi pokusil zaseknout počítač.
Aplet...?
Asi máš slabou grafiku :o)¨
S tou dobou samozřejmě souhlasím a pod tím apletem je nápis vstupte...

přímý odkaz je zde www.ramboxb7.webzdarma.cz/index3.htm pro ty co se jim seká pc :o) ale jelo mi to na AMD čku 300mhz a grafice 16mb :o)
Nox
Profil
Původně jsem to chtěl napsat rozsáhle, ale ano, souhlasím s pantherem a kelvinem, opravdu se na to ještě mrkni, většina věcí co si napsal jsou hodně nesmysly

Většina věcí co jsou na SEO servisu tak nemají absolutně žádný vliv na SEO, ani na pozici ve vyhledávačích, ani na správném zobrazení a je to velmi zavádějící služba (což neznamená že mít tam dobré hodnocení je špatně, ale naopak to neplatí)

ale jasně, já taky kdysi mlel nesmysly (no dnes možná taky někdy)
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0