Autor Zpráva
Pavl80
Profil *
Ahoj, zajímalo by mě jestli můžu mít zcela legálně webové stránky o hudebních kapelách. Mám tam základní biografii, texty písní, fotky a videa z youtube, seznam koncertů. Chtěl bych přesměrovat stránky z neplaceného serveru na nějáký placený webhosting, kde se při registraci udává jméno a adresa a tak mě zajímá jestli vlastně neporušuji nějáký zákon. Mé stránky vypadají podobně jako tyto (www.kapela-skupina.cz). Nemám vlastně žádný souhlas od jednotlivých kapel, tak se snažím zjistit info, než se do toho pustím. Děkuji za rady
mckay
Profil
Pavl80:
Pokud nedáváš k dispozici jejich písničky ke stažení z tvého webu, a nekopíruješ texty z jiných stránek, tak by to mělo být Ok. ;).
Railbot
Profil
Ani odkazy ke stažení by nebyly příliš košer. V tomto případě pozor na texty písní, je to jistě něčí dílo a vztahují se na ně autorská práva. Prakticky to ale nikdo neřeší. A ještě ony fotky, měj souhlas autora, od kterého je přebíráš, pokud nejsou tvé vlastní.
mckay
Profil
Railbot:
S těmi odkazy jsem to myslel tak, že ty odkazy budou směřovat přímo na soubor uložený na jeho webu.
Bouda
Profil
Já si myslim, že co ti nejvíc hrozí, že tě někdo kontaktuje a upozorní, že máš na stránkách nelegální obsah. Případně pohrozí nějakými kroky, když to nedáš pryč. Teda pokud by se to nezvrhlo v nějaký pirátský server :)
ninja
Profil
Pavl80: Pokud na své stránky umístíte texty písní, fotografie či videa, ke kterým nemáte licenci, zcela jednoznačně porošujete autorský zákon a hrozí vám postih včetně náhrady škody a zadostiučunění.

Je možné že texty, fotografie a videa byla uvolněna volně pro další šíření, ale to si musíte zjistit sám. Pokud to nevíte, berte že to povoleno není.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0